Wpis z mikrobloga

1 odcinek anime One Week Friends (Isshūkan Friends) - na razie na plus.

Seria to takie okruchy życia, ale z gatunku tych, które nigdy nie miałyby miejsca w rzeczywistości. Sam koncept choroby jest nierealistyczny, na dodatek nie pomaga tutaj osaczenie historii w XXI wieku.


Jeśli jednak zapomni się o tych naciąganiach fabularnych, wychodzi z historii dość sympatyczna drama. Przede wszystkim może podobać się rozwój osobowości bohaterki, która zaczyna jako zamknięta osoba, aby pomału stawać się bardziej otwarta, kończąc


Ponadto twórca oryginału wymyślił odstępstwo od reguły, które trzyma jako tako realizm przedstawiania psychiki bohaterki.


Autor mangi postawić przed sobą ciekawe wyzwanie. Z jednej strony może eksperymentować nad charakterem żeńskiej postaci i jakby nic po kilku rozdziałach go korygować. Z drugiej strony musi z większą uwagą podejść do bohatera męskiego, aby jego starania o "serce" dziewczyny były ciekawe dla czytelników.

Zauważyłem też, że komiks (5 tomów) trwa, co nie brzmi za dobrze dla poziomu anime ;)

#oneweekfriends #isshukanfriends #animenowysezon #anime #manga #japonia
80sLove - 1 odcinek anime One Week Friends (Isshūkan Friends) - na razie na plus.



...
  • 7
@80sLove: oglądanie serii, w której głównymi bohaterami są dzieciaki z podstawówki, jest nie dla mnie, po prostu jak dla mnie się nie da tego oglądać, więc odpadły w tym sezonie ze 3. Nie jara mnie to :) Za to Escha & Logy no Atelier: Tasogare no Sora no Renkinjutsushi - wydało mi się całkiem spoko, lekkie i przyjemne. No i główna bohaterka to 15latka, więc jeszcze da się obejrzeć ;p
lmao - @80sLove: oglądanie serii, w której głównymi bohaterami są dzieciaki z podstaw...

źródło: comment_AWAhg7nHfMa3OtS2vVTb1EpKlXXltMeZ.jpg

Pobierz
@80sLove: możliwe, ale jak zobaczyłem kreskę i płaskie dziewczynki, to skojarzyło mi się z dziecięcą serią. Tak, czy siak, konwencja jest jaka jest. Zbyt miałkie.
@80sLove: (#) W ef pomysł był podobny, w jednym z wątków bohaterka też traciła pamięć. Ale to dwa różne poziomy. Po dwóch odcinkach Isshuukan Friends jest lepiej niż po jednym - pierwszy był mierny, drugi wyrównał. Zobaczymy, jak to dalej pójdzie.

@lmao: (#) Nie przesadzajmy, jeżeli skreślasz taką konwencję - nieoryginalną, acz jeżeli będzie dobrze zrealizowana ciekawą - to pewnie skreślasz z 60% serii romantycznych. W sumie to w większości
@Woozie321: po prostu serie obyczajowe, romantyczne itd. bez nawet odrobiny moe są dla mnie nudne ;p Tutaj mi się po prostu kreska nie podoba, zbyt ugrzeczniona, nijaka. Przez to seria sprawia wrażenie anemicznej. Dla mnie anime powinno być dynamiczne (czuję, że rymuję).
@80sLove: Po pierwszym odcinku mogę powiedzieć, że anime przypomina mi film "50 pierwszych randek". Strasznie brakowało mi tego typu serii romantycznej podczas sezonu zimowego (który rok temu był wypełniony ten typu seriami!).