Wpis z mikrobloga

Biedronka pociągnęła Dino na dno, podobno przez zapowiadana przez biedronkę (korzystniejszą) nową politykę cenową, której genezy można szukać w słabych wynikach finansowych Biedronki. Robił ktoś analizę Dino ostatnio?
#gielda
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@3k1m: co chcesz wiedziec, wojna marzowa miedzy biedra lidl i dino, ten ostatni ma taka przwewage ze wiekoszc produkcji miesa drobiu i produktow pochodzenia zwierzecego pochdozi bezposrednio od wlasiceiela dino , biedra musi kupowac, obje na tym straca ale nie wierze ze biedra pokona dino
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 1
@KrowkaAtomowka:
Czyli idą na dojechanie. Nie robiłem rozeznania czy klienci faktycznie wolą teraz alternatywy dla biedronki, ale często słyszę o aferach i karach nakładanych na jeronimo martins
  • Odpowiedz
@3k1m: sprawa jest prosta biedronka nawet nie może rywalizować z dino bo dino przejęło wiejskie lokalizacje i biedra nie jest w stanie nic z tym zrobić. U mnie w miejscowości gminnej jest biedronka i wszystkie wsiury się zjeżdżały na zakupy, teraz jak w każdej wsi jest dino to po co ktoś ma w ogóle jechać 5 czy 10 km autem specjalnie do biedronki na zakupy, każdy wybierze dino nawet jeśli
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@zeszyt-w-kratke:
A jak się ma do tego fakt, że biedronki są przykładowo we wszystkich fancy lokalizacjach warszawskich itp? Bywam w Polsce i w sumie to szczerze mówiąc chyba nie widziałem dino w mieście, albo źle patrzyłem. Mają jakieś plany żeby to zmienić? Tam się zbiera dużo klientów, kupujących tez produkty premium.
  • Odpowiedz
A jak się ma do tego fakt, że biedronki są przykładowo we wszystkich fancy lokalizacjach warszawskich itp?


@3k1m: ale co to ma do rzeczy, że biedronka ma fancy lokalizacje w warszawie? jakby co to zmienia? 40% wszystkich polaków mieszka na wsi, 13% mieszka w miastach poniżej 20k ludności, 20% mieszka w miastach od 20k do 99k to jest łącznie 73% ludności polski. Polska nie kończy się na Warszawie i dino
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@zeszyt-w-kratke:
No dalej spora część Polaków mieszka w miastach, zarobki też mają wyższe statystycznie dlatego ciekawi mnie czy dino ma jakieś plany by iść w podobny model (oprócz swojego dobrego stawiania sklepów na wsiach), bo to by pozwoliło jeszcze bardziej konkurować z lidlem i biedronką. Nie szanuje biedronki za s-----------a z ukrywanymi cenami, więc mam nadzieję że dino dalej będzie ekspansowac na różne sposoby
  • Odpowiedz
@3k1m zobaczymy co tak na prawdę w planach ma Biernacki z Dino Oil.

Dodatkowo, jak bywasz często w biedronkach to na 10 odwiedzonych w 8 sklepach musisz skakać przez palety i stać w kolejkach bo nie ma ludzi do obsługi. W Dino spokój, czysto, no i masz lady mięsne co nielicznie zdąża się w owadzie. W dużych miastach masz większą konkurencję bo poza Lidlem są jeszcze Auchany i inne wynalazki.
  • Odpowiedz