Wpis z mikrobloga

@sciana

@Dwudziestydrugi: wystarczyło przed 1939 i przeciętna osoba już by nie wiedziała kto to był, ot jeden z wielu przywódców w Europie.


No nie do końca, objął władzę w 33 roku i do wybuchu wojny zdążył narobić sporo szumu. Myślę że gdyby został odpalony przed IIwś to w DE miałby dzisiaj status bohatera narodowego który został zamordowany za swoje sny o wielkich Niemczech
  • Odpowiedz
  • 0
No nie do końca, objął władzę w 33 roku i do wybuchu wojny zdążył narobić sporo szumu.


@ShineLow: ale lokalnego szumu. Obecnie byłby tak znany, jak dla przeciętnego zjadacza chleba znany jest, nie wiem, jakikolwiek premier Wielkiej Brytanii. Zresztą Churchill byłby tak samo zapomniany, bo nie miałby się czym wsławić (o ile w ogóle by go wybrano).
  • Odpowiedz
@sciana Nie konieczne lokalnego. W 36 były igrzyska które dość mocno podkreślały go i jego propagandę. Do tego to były pierwsze igrzyska transmitowane w telewizji. Myślę że po igrzyskach gdybyś spytał przeciętnego europejczyka o Adolfa to wiedziałby kim jest.
  • Odpowiedz
@sciana z Hitlerem to taki problem jest,,że z jednej strony pozbył się masy zymian ale jednak Polaków też zabijał. Myślę że jakby ograniczył się tylko do zymian i zostawił w spokoju resztę świata to skala potępienia nie byłaby tak ogromna.
  • Odpowiedz