Wpis z mikrobloga

Ktoś tu sam schodził z lekow? Nie chce mi się iść do konowała i płacić 250 zł tylko po to żeby mi powiedział że przez tydzień taka dawka, przez tydzień taka, potem jeszcze mniejsza bla bla

#fobiaspoleczna #depresja #leki
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

schodziłem parę razy.

i git było?

zależy od leku, ale nie, nie było. dwa miesiące zdychałem bo za szybko z dawki schodziłem (bo nie miałem małych tabletek)

lekarza do odstawienia nie potrzebujesz koniecznie, natomiast potrzebujesz zapasu tabletek pozwalającego na zmniejszanie dawki w razie bys to źle znosił.
@Remus00:
  • Odpowiedz
@Remus00: jeśli nie chcesz cierpieć, to schodź z tego leku minimum ze dwa miesiące. Jeśli bierzesz teraz 15 mg, to schodzisz na 10 mg i tę dawkę bierzesz ok. 3-4 tygodnie, potem schodzisz na 5 mg i znowu bierzesz kilka tygodni taką dawkę. Jeśli tabletki 5 mg są podzielne, to wtedy możesz brać 2,5 mg przez kilka tygodni i na koniec odstawiasz całkowicie.

Chociaż nie sugeruj się za bardzo tym co napisałem. Każdy lekarz będzie chciał inaczej rozpisać schodzenie z leków. Ale chyba mniej więcej tak to wygląda.

Oczywiście leki możesz odstawić w kilka dni, ale to będzie straszna
  • Odpowiedz
  • 1
@ziomus0812: właśnie zastanawiam się nad tym jak to będzie wyglądać. Bo przed lekami miałem takie coś że były pojedyncze sytuacje, w których potrafiłem wejść do galerii. Co prawda ciągle czułem na sobie wzrok i czułem się niekomfortowo, ale wydaje mi się że to normalne skoro wychodziłem do ludzi 2 razy w roku. Teraz mam doświadczenie, często jestem tu i tam, więc myślę że to kwestia przyzwyczajenia i obycia wśród człowieków.
  • Odpowiedz
właśnie zastanawiam się nad tym jak to będzie wyglądać. Bo przed lekami miałem takie coś że były pojedyncze sytuacje, w których potrafiłem wejść do galerii. Co prawda ciągle czułem na sobie wzrok i czułem się niekomfortowo, ale wydaje mi się że to normalne skoro wychodziłem do ludzi 2 razy w roku. Teraz mam doświadczenie, często jestem tu i tam, więc myślę że to kwestia przyzwyczajenia i obycia wśród człowieków.


@Remus00:
  • Odpowiedz