Wpis z mikrobloga

Wylatujesz z Wykopki lubią to i to w takim razie napisz konkretnie w którym miejscu mój wpis sugeruje że popieram monopol i jestem wrogiem prywatnej własności?

@SpaceMonkey: Niby piszesz, że jakaś firma może być rozdrobniona na 2137 spółek. A zdanie później już ci to przeszkadza. PKP podzielono na ilość spółek, które powinny były być podzielone i nie ma mowy o jakimś rozdrobnieniu.

Przeciwieństwem właśnie tego minimalnego podziału jest chyba właśnie
  • Odpowiedz
wyśmiałem przerzucanie się odpowiedzialnością gdzie najwidoczniej jest tak dużo spółek że sami nie wiedzą kto czym zarządza.


@SpaceMonkey: No niby jest trochę śmieszne jak państwowe spółki wskazują kto jest odpowiedzialny za kibel na dworcu. Ale odnosząc to do rzeczywistości, a nie internetowego humorku, to tak w praktyce to wygląda. PKP Intercity (przewoźnik kolejowy) wskazał, że za infrastrukturę kolejową odpowiada PKP PLK, a PKP PLK doprecyzowało, że zarządzanie dworcami leży po
  • Odpowiedz
@Hilalum a nie lepiej spółkę,która rozrysuje i porozwiesza wszystkie spółki PKP?( Dziś w radiu była cytowana wypowiedź prezesa spółki PKP maszyniści)
  • Odpowiedz
@Dragonan:

Niby piszesz, że jakaś firma może być rozdrobniona na 2137 spółek. A zdanie później już ci to przeszkadza.


Musisz trollować a ja jestem jedynym na tyle głupi że ci dopisuje. Napisałeś od czapy ciekawostkę na temat Comarchu a ja ci na nią opowiedziałem ironicznie sugerując mocno że średnio obchodzi mnie ich podział na spółki. Co robi NieWykopek? Patrz nie przeszkadza ci podział jakieś firmy a potem przeszkadza. Co wnioskuje po twoim cytowaniu jest argumentem że popieram monopol i jestem wrogiem własności publicznej. Przy takiej argumentacji muszę się
  • Odpowiedz
@SpaceMonkey: No wiadomo, jak to z każdą użytecznością publiczną, za którą ktoś ostatecznie musi wziąć odpowiedzialność i wyłożyć kase na utrzymanie. Bez względu na to czy to spółka państwowa czy prywatna, mental januszo-biznesowy jest jeden i ten sam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Wystąpię trochę w roli adwokata diabła, ale to akurat jest całkiem sensowne, a wygląda śmiesznie tylko dlatego, że poszczególne spółki mają podobne nazwy.

Wyobraź sobie teraz taki dialog:

[Klient]: Flixbus, dlaczego kibel na MOPie w Kłaju był obesrany?
[Flixbus]: Nie odpowiadamy za stan infrastruktury, za infrastrukturę przy autostradzie odpowiada GDDAKA
  • Odpowiedz