Wpis z mikrobloga

Kurde, głosowałem na ko i trochę czuję się wydymany - ani nie zwiększyli kwoty wolnej, ani nie przesunęli pierwszego progu, belka nie ruszony. Powrotu do kompromisu aborcyjnego nie ma. Projekt regulujący podwyżki w ochronie zdrowia wywalony do śmieci. Rozliczanie pv nadal beznadziejne. Wakacje kredytowe tak zrobione żeby łapał się mało kto albo ktoś kto wziął pod korek. Pis jaki był taki był ale - próg podwyższyli, pit dla młodych znieśli, dochodowy obnizyli. Trochę mi teraz wstyd prawdę mówiąc, ale przynajmniej uśmiechnięty jestem XD #polityka
  • 7
  • Odpowiedz
@basketm: Mają jeszcze 3 lata, a także jest to rząd złożony z 4 różnych partii, gdzie różnice zdań są bardzo widoczne. Na spokojnie, myślę, że prędzej czy później to ogarną choć nie ukrywam, że lepiej by było, żeby ogarnęli to jak najszybciej. Co do kwoty wolnej to Domański w TVP wczoraj o niej mówił, a także o paliwie za 5.19 zł: https://www.tvp.info/79424962/andrzej-domanski-gosciem-programu-bez-retuszu-22-lipca-2024
  • Odpowiedz
@basketm: Jeśli nie pamiętasz poprzednich rządów Tuska, to trochę jesteś usprawiedliwiony. Ale tylko trochę, bo można było risercz zrobić jak to wtedy wyglądało.
No cóż, siedzimy teraz w tym wszyscy.
  • Odpowiedz
  • 0
@Koziom trzymam kciuki. @End0 rocznik 96, trochę pamiętam, ale wiadomo w tym wieku myśli się o innych rzeczach. Niestety przez to, że Tusk był uosobieniem zła i nieszczęścia dla wielu ludzi - w tym tych z wiosek i słabo wykształconych - to stworzyła się narracja jaką się stworzyła. Kierowałem się też sytuacją na arenie międzynarodowej Tusk to mocny gracz, do tego moich dwóch ulubionych polityków - Sikorski i Siemoniak -
  • Odpowiedz
@basketm: NIKT z KO nie obiecywał powrotu do "kompromisu" aborcyjnego. Jakiego #!$%@? kompromisu? Katoli z katolami, który wyruchał kobiety? Zajebisty kompromis.

Wiem, że to kolejny wpis w stylu "jestem za KO, ale..." wiec daje 2/10 bo odpisałem.
  • Odpowiedz
  • 1
@pozdroxxx666: Wiesz co, wydaje mi się, że dużo prościej byłoby wrócić do tego co było aniżeli wprowadzić

Aborcja do 12 tygodnia ciąży będzie legalna, bezpieczna i dostępna. Żaden szpital działający w ramach NFZ nie będzie mógł zasłonić się klauzulą sumienia i odmówić zabiegu. Decyzja musi należeć do kobiety.

Trochę się niestety zesrałeś.
  • Odpowiedz
@pozdroxxx666: ile aborcji robisz rocznie, że to jest dla ciebie kluczowy temat? Dla 95% ludzi w Polsce tematem są:
1/ ceny mieszkań
2/ podatki
3/ rozwój gospodarczy kraju
4/ dobry poziom usług (służba zdrowia, edukacja, urzędy)
5/ infrastruktura
  • Odpowiedz