Wpis z mikrobloga

#kiciochpyta #pytanie #pytaniedoeksperta #zdrowie #medycyna #exneet #pracbaza nie #januszex (od siebie bardzo dużo dają, ale ja po prostu nie ogarniam) #prawo

kurde tu ten neet 4 letni, ktory chcial zakonczyc swoja przygode z nic nierobstwem

ehhh
nic nie ogarniam w pracy

chyba postaram sie wytrzymac do miesiaca czasu, a potem l4 na dluuugi czas

na ile bede mogl pojsc na zwolnienie jak przepracuje 1msc?

raczej bede chcial sie rozstac w zgodzie i pozegnac sie za porozumieniem stron

ile wtedy mam dni na pojscie do lekarza i wziecie l4?
  • 14
  • Odpowiedz
@Anka_Janka_Kochanka: zrobisz jak uważasz, ale lepiej by było już teraz w trakcie zatrudnienia iść na zwolnienie chorobowe. A jak chcesz koniecznie po zatrudnieniu to masz 14 dni na rozchorowanie się od dnia rozwiązania umowy
  • Odpowiedz
@Myszka_: a czemu sadzisz, ze lepiej podczas zatrudnienia?

w sumie sposob w jaki ustal stosunek pracy ma jakies znaczenie, czy nie (na otrzymanie l4)?

bo mi sie np. kiedys skonczyla umowa o prace i nie chcieli mi dac zasilku dla bezrobotnych xD :(
  • Odpowiedz
@Anka_Janka_Kochanka: chyba nie wypłacają zasiłku za rozwiązanie umowy za porozumieniem stron i wypowiedzenie umowy przez pracownika. W trakcie zatrudnienia lepiej, bo będziesz na zwolnieniu przez okres do końca umowy + 91 dni zus, ale nie dłużej niż 182 dni łącznie. Same korzyści, nie pracujesz a masz kasę. Polecam psychiatrę i długie zwolnienia miesięczne, zwolnienie jest trudne do podważenia. Ty się nie przejmuj co w pracy o tobie pomyślą, jak nie
  • Odpowiedz
@Anka_Janka_Kochanka: Dz.U.2024.475 Art. 75. [Wyłączenie prawa do zasiłku dla bezrobotnych]
1. Prawo do zasiłku nie przysługuje bezrobotnemu, który:
2) w okresie 6 miesięcy przed zarejestrowaniem w powiatowym urzędzie pracy rozwiązał stosunek pracy lub stosunek służbowy za wypowiedzeniem albo na mocy porozumienia stron, chyba że porozumienie stron nastąpiło z powodu upadłości, likwidacji pracodawcy lub zmniejszenia zatrudnienia z przyczyn dotyczących zakładu pracy albo rozwiązanie stosunku pracy lub stosunku służbowego za wypowiedzeniem lub
  • Odpowiedz
@Anka_Janka_Kochanka: czyli nie wypłacają gdy pracownik rozwiąże umowę za wypowiedzeniem i w przypadku rozwiazania umowy za porozumieniem stron - chyba, że będą szczególne okoliczności rozwiązania umowy, o których jest mowa w przepisach powyżej
  • Odpowiedz