Wpis z mikrobloga

Mirki, kupuje nowe auto z placu od dealera, cena wyjściowa auta (cena konfiguracji) to 127tys, po rabacie (tak jest napisane na otomoto, że już po rabacie) na 122tys, podczas negocjacji sprzedawca nie chce zejść poniżej 120.500zl, argumentując że to już duża obniżka względem ceny wyjściowej tj. 127.000, ale wg. mnie ceną wyjściową jest cena 122.000 bo to rabat „dla wszystkich” skoro auto jest oficjalnie na otomoto w tej cenie.
Czy wg. was mam szansę coś ugrać jeszcze? Zaproponowałem że jeśli nie chcą zejść z ceny to mogliby dorzucić komplet kół na zimę, ale sprzedawca upiera się że może jedynie dorzucić dywaniki gumowe i do bagaja bo i tak cena jest bdb (klasyk xd).

Potrzymać go w niepewności i nie odzywać się kilka dni licząc na to, że gość sam z siebie zadzwoni z lepszą ofertą (w co wątpię), czy brać tą ofertę zaproponowaną przez niego?
Dodam, że auto biorę w kredycie, nie leasingu i nie za gotówkę i żadna inna forma finansowania nie wchodzi w grę. A egzemplarz placowy w tym konkretnym salonie jest najbardziej zbliżony konfiguracyjnie do tego jaki bym wziął zamawiając z fabryki. Przeszukałem wszystkie inne salony i jedyne co znalazłem co by mi odpowiadało to takie auto ale w maksymalnej konfiguracji za 136tys, a to jednak już trochę za dużo i wiele rzeczy w tej konfiguracji jest dla mnie zbędnych.

Dajcie znać co zrobilibyście na moim miejscu. Lub ew jakie techniki negocjacyjne mogą zadziałać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#samochody #motoryzacja #zakupsamochodu
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@siemawpadajdomejkuchni: jak się da, znajdź dilera z poodbnym autem i zapytaj. Jak będzie miał lepszą ofertę, połóż ją chłopu na stole - albo zejdzie z ceny, albo nie. Jak zejdzie kupisz, jak nie - pojedziesz do tamtego.
  • Odpowiedz
@r5678 Nie mam czasu czekać bo mój gruz się sypie, a czas oczekiwania to ok. 4 miesiące, w tym czasie do gruza musiałbym dorzucić kolejne 1,5-2,5tys (o ile by nie wyszło coś jeszcze) co odpada. A poza tym to co, ze stało na słońcu? XD Jak ja go kupię to nie będzie stał na słońcu?
  • Odpowiedz
ale wg. mnie ceną wyjściową jest cena 122.000 bo to rabat „dla wszystkich” skoro auto jest oficjalnie na otomoto w tej cenie


@siemawpadajdomejkuchni: No nie jest, jeżeli to nowe auto to ceną wyjściową jest cena katalogowa i to od niej liczysz rabat. To, że rabat jest dla wszystkich tego nie zmienia bo w większości przypadków rabat dla szaraka biorącego jedno auto jest taki sam lub bardzo zbliżony, sprzedawca ma w
  • Odpowiedz