Wpis z mikrobloga

#afera #januszebiznesu #pracbaza szambo zaczyna się wylewać, odnośnie firmy paluszkowej ( ͡° ͜ʖ ͡°) wykopki znowu okazały się frajerami XD


Witam pewnie już wiecie dzisiaj zarząd wprowadził dwa zarządzenia, pierwsze to karanie pracownika za to że jest chory, wystarczy jeden dzień L4 i zostanie ci zabrana cała premia

miesięczna jest to dziwne podejście do pracowników którzy mają różne stopnie niepełnosprawności (grupy) i zostali przyjęci do zakładu chronionego jakim jest Aksam. Drugie zarządzenie to premia za nie chorowanie przez pół roku dla wszystkich w firmie co jest niezrozumiałe biorąc pod uwagę że praca w biurze jest nieadekwatna do warunków pracy na produkcji, gdzie jest hałas pył, upał temperatura ponad 45 stopni, praca na zmiany i praca w nocy,

nie umniejszając pracownikom pracującym w biurze bo ich praca jest również bardzo ważna, ale moim zdaniem uciążliwość pracy na produkcji jest nie porównywalnie większa i zasada wszyscy jednakowo jest niesprawiedliwa. Wracając do półrocznej premii niestety 1 dzień L4 albo 1 dzień bezpłatnego urlopu i tracimy całą


https://www.facebook.com/yanoshka/posts/pfbid033cKd8LXNMeeVxLAMnQN8n6Fvevg7kVgNUAJFmcQ9FtYqCDpHa44TNXUQpmjkk68il
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Wielka-Polska-Betonowa: Kurla.
Dlaczego ja nie mam czegos takiego jak premia za brak L4? Blisko 20 lat kariery zawodowej za mna i jak posumuje to moze 4 miesiace L4 by sie uzbieralo (w tym miesiac jak mi przedramie zszyli i miesiac po zabiegu na kolano)
przydalalaby sie taka premia :)
  • Odpowiedz