Wpis z mikrobloga

Trzy Korony 982 m n.p.m. (Pieniny)
Data: 15.02.2024
Trasa: Krościenko (szlak zielony/żółty) -> Toporzysko (szlak żółty) -> Bańków Gronik (szlak żółty/niebieski) -> Polana Wyrobek (szlak żółty) -> Przełęcz Szopka (szlak niebieski) -> Pod Trzema Koronami (szlak niebieski) -> Trzy Korony (szlak niebieski) -> Pod Trzema Koronami (szlak niebieski) -> Kosarzyska (szlak niebieski) -> Zamek Pieniny (szlak niebieski) -> Polana Wyrobek (szlak żółty/niebieski) -> Bańków Gronik (szlak żółty) -> Toporzysko (szlak żółty/zielony) -> Krościenko (szlak zielony).
Długość trasy: 9,5 km
Suma podejść: 694 m.

Kilka lat wcześniej zrobiłem pętlę wokół Trzech Koron, ale z kilku powodów (między innymi kolejki do kasy biletowej na ponad godzinę stania) nie poszedłem bezpośrednio na ten szczyt. W połowie lutego postanowiłem nadrobić zaległości - jak na zimę było już bardzo ciepło. Nawet na takiej wysokości śniegu było jak na lekarstwo. Spodziewałem się więc tłumów ludzi, zwłaszcza, że do połowy kwietnia wejście na punkt widokowy nie jest biletowane.

A tu duże zaskoczenie, bo mimo ferii zimowych ludzi w Pieninach nie było zbyt wielu. Od Krościenka do samego szczytu minąłem z kilkanaście osób. Jeszcze mniej spotkałem wracając niebieskim szlakiem przez Zamek Pieniny. Pogoda może nie była idealna, ale z Trzech Koron mimo wszystko dało się całkiem sporo zobaczyć. Jedyny minus - komuś tak bardzo spodobała się pieczątka ze szczytu, że postanowił ją sobie wziąć.

#gory #pieniny
WR9100 - Trzy Korony 982 m n.p.m. (Pieniny)
Data: 15.02.2024
Trasa: Krościenko (szlak...

źródło: 20240215_105348

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz