Wpis z mikrobloga

400 042 + 33 + 24 + 7 + 11 + 23 + 140 + 117 + 174 + 19 + 13 + 24 + 24 + 248 + 11 = 400 910

Warszawa, Kotuń, Białystok, warmińsko-mazurskie i ciechanowska życiówka

W skrócie, ostatnie tygodnie to bardzo dobrze spędzony czas na rowerze. Wiele kilometrów i mnóstwo pozytywnych wrażeń ze zwiedzonych miejsc w Polsce.

Na rozgrzewkę, postanowiłem wybrać się na objazd po kilku dzielnicach prawobrzeżnej Warszawy (1 - 3) przed pokonywaniem większych, turystycznych kilometrów.

Po kilkugodzinnej podróży na północ Polski znalazłem się przy okazji w Białymstoku (4 - 5) gdzie miałem okazję przejechać się tylko kilkoma głównymi ulicami miasta.
Następnie, przywitałem się z rycerzem w Ełku (11) by stąd rozpocząć tę mazurską przygodę na jednośladzie.
Wyjazd z samego miasta, jak dla rowerzystów, może być trochę problematyczny, jeżeli ktoś nie przepada za szutrami, ponieważ jadąc na zachód ciężko było znaleźć dobrą asfaltową alternatywę pośród okolicznych dróg.
Za to wraz z pokonanym dystansem, coraz bardziej cieszy oczy krajobraz pojezierza mazurskiego (13). Tym bardziej, gdy można wykorzystać wieże widokowe do obserwacji natury (14, 17).
Tamtejszy krajobraz obfituje w pagórkowate ukształtowanie terenu (15), co mnie na dłuższą metę zaskoczyło, bo z jazdy po takim profilu miałem odczucie, że wybrałem się w region wyżynny lub nawet górzysty.
Przewyższenia w teorii nie były duże, jednak niektóre podjazdy okazały się większym wyzwaniem dla organizmu, choć być może większe znaczenie miała temperatura w okolicy 35 st. C., która wysysała szybciej energię oraz odcinki powyżej 100 km w drodze do Mikołajek (16) czy Olecka (18, 19).
Mimo zmęczenia, tę wyprawę po płn.-wsch. Polsce będę na długo miło wspominał.

Z innych tras, miałem przyjemność podróżować po asfaltowych drogach do gminy Kotuń (5 - 10), gdzie miejscami potrafią zaskoczyć malownicze wsie w jej obrębie. Można wykorzystać do objazdu okolicy Trasę Reymontowską lub szlak Velo Mazovia.
Na południe od Żeliszewa Podkościelnego mogę śmiało polecić widok na zachód słońca z horyzontem o dobrej widoczności na kilka kilometrów w dal.

Na koniec - trasa do Ciechanowa i z powrotem przez Nasielsk (22) i Nowe Miasto (23). Ta podróż wzbogaciła moje wyobrażenie o Mazowszu, a szczególnie Ciechanów po pierwszym wrażeniu - klimat miasta utkwił mi najbardziej w pamięci, a ul. Warszawska nocą prezentuje się olśniewająco.
Dystans tej wycieczki nieco mnie zaskoczył, bo jako że kondycja była na swoim miejscu, to spontanicznie okazał się największym spośród pokonanych rowerowych dystansów, o których jeszcze kilka lat temu nawet sobie nie wyobrażałem że byłbym w stanie tyle pokonać w ciągu doby.

Zdjęcia:
1 - Stacja kolejowa Warszawa Toruńska z panoramą miasta w tle - Warszawa
2 - Pomnik praskiej kapeli podwórkowej - Warszawa
3 - Mural Niepodległości przy Rondzie Wiatraczna - Warszawa
4 - Dworzec Autobusowy - Białystok
5 - Wiadukt al. Jana Pawła II - Białystok
6 - Tężnia solankowa - Kotuń
7 - Globus - Kotuń
8 - Pałac Twarowskich - Cisie-Zagrudzie
9 - Kanał nad Stawami Broszkowskimi - Kotuń
10 - Dawny młyn - Kotuń
11 - Pomnik Rycerza w Parku Odkrywców Kolei i Ełcka Kolej Wąskotorowa - Ełk
12 - Most na linii kolejowerj nr 223 - Okartowo
13 - Przystań przy Jeziorze Śniardwy - Okartowo
14 - Wieża widokowa z widokiem na Jezioro Jędzelewo - Stare Juchy
15 - Jezioro Świętajno - Sulejki
16 - Żaglowiec Chopin na Jeziorze Mikołajskim - Mikołajki
17 - Widok z wieży widokowej na Jezioro Łuknajno - Łuknajno
18 - Brama cmentarza ewangelickiego i wieża ciśnień - Olecko
19 - Tor motocrossowy - Olecko
20 - Port jachtowy przy ujściu Kanału Zegrzyńskiego do Zalewu Zegrzyńskiego - Nieporęt
21 - Elektrownia Wodna - Dębe
22 - Skwer im. Jana Pawła II - Nasielsk
23 - Park nad Zalewem Nowomiejskim - Nowe Miasto
24 - Wjazd do Ciechanowa - Sokołówek
25 - Deptak na ul. Warszawskiej - Ciechanów

Przebieg własny: czerwiec 2024 - 1575 km
Przebieg własny: lipiec 2024 - 339 km

#rowerowyrownik #mtb #100km #200km #podrozujzwykopem

Skrypt | Statystyki
ElektrizPL - 400 042 + 33 + 24 + 7 + 11 + 23 + 140 + 117 + 174 + 19 + 13 + 24 + 24 + ...

źródło: trip-21072024

Pobierz
  • Odpowiedz