Wpis z mikrobloga

Bzdura.


@Krupier: Poziom argumentacji lvl hard ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

wziąłem na raty konsolę za 150 zł. iksde


Głupich nie sieją, jak następnym razem jak chcesz się wypowiedzieć to poczytaj sobie o zagadnieniu "pustego pieniądza", oraz jak on się ma do kredytów. Może wtedy coś Ci zaświta w łepetynce ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
Poziom argumentacji lvl hard ( ͡~ ͜ʖ ͡°)


@kolejne_juz_konto: nie trzeba dodawać nic ponad to co inni napisali w komentarzach.

Głupich nie sieją, jak następnym razem jak chcesz się wypowiedzieć to poczytaj sobie o zagadnieniu "pustego pieniądza", oraz jak on się ma do kredytów. Może wtedy coś Ci zaświta w łepetynce ¯\(ツ)/¯


@kolejne_juz_konto: nie wiem czy sieją, ja głupi na szczęście nie jestem przynajmniej
  • Odpowiedz
co złego jest w ratach zero?


@wygryw50k: Absolutnie nic, oprócz tego że jest to zobowiązanie, które trzeba spłacać. Zobowiązanie którego możesz nie móc spłacać ¯\(ツ)/¯ Im mniej masz w życiu zobowiązań, tym jesteś wolniejszy bo każde z nich, to po prostu smycz i zależność.
  • Odpowiedz
gdzieś mi się przewinęło że 1/3 tych płatności odroczonych nie jest płacona w terminie


@vieniasn: nie wiem czy brałeś coś na podobne raty, kiedyś kupowałem dla rodziców jedna bzdurę za 500zł na raty 0% na allegro więc gotówe od nich wrzuciłem na lokatę a spłatę sobie rozbiłem to na 6 m-cy (czysty zysk, tak myślałem).
Okazało sie, że musiałem spędzić łącznie z 2h na dzwonieniu po infolinii BZWBK czy innym
  • Odpowiedz
@SaintWykopek: gdybyś umiał liczyć to zrozumiałbyś, że gość ma rację. Słowo klucz - inflacja. Płacąc np. 1000 zł jednorazowo jesteś stratny już na starcie. Płacąc 10x100 zł, ostatnia rata będzie miała niższą wartość nabywczą, a co za tym idzie, prawdopodobnie cena produktu, który kupiłeś 10 rat temu będzie wyższa.
  • Odpowiedz
@SaintWykopek: tymbardziej, że to jest towar deflacyjny i za rok ten sam zegarek nie będzie warty tyle samo. Dla mnie ogólnie inwestowanie w elektrośmieci mija się z celem. No chyba, że ma ci to sprawić przyjemność ale żywotność takiego zegarka to max 3 lata, choć wydaje mi się, że nie zmieniają się aż tak bardzo fajnie byłoby wymieniać elektornikę co 5 lat, a najlepiej amortyzować. Plus takie paypo to pyli
  • Odpowiedz
Raty 0% faktycznie mogą się opłacać bardziej, niż zakup za gotówkę bo wystarczy tę gotówkę wpakować na jakieś konto oszczędnościowe albo lokatę - prosta logika. Ale logiczne się wydaje też to, że nic nie jest za darmo. W bardzo wielu przypadkach wystarczy wyjrzeć poza Polskę i macie odpowiedź. Ja się zorientowałem w zeszłym roku jak kupowałem jeden sprzęt AGD - w Polsce 8500 a w Niemczech 6300. Ot i tajemnica „rat 0%”.
  • Odpowiedz