Wpis z mikrobloga

Cześć wykopowicze. Przede mną moje pierwsze wesele i proszę o poradę. Na zaproszeniu otrzymałem tego typu grafiki. O ile drugi piktogram jest jasny to nie jestem pewien co do pierwszego. Tu chodzi o jakieś winko dla państwa młodych? Czy o wódkę/whisky na samo wesele? Nie do końca wiem jak to interpretować, a nie chcę wyjść na pieprzonego frajera dlatego będę wdzięczny za podpowiedź…. #pytanie #pytaniedoeksperta #wesele #slub #logikaniebieskichpaskow
bartek-zelazny - Cześć wykopowicze. Przede mną moje pierwsze wesele i proszę o poradę...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@bartek-zelazny: Ludzie często dają kopertę i kwiaty. Młodzi poprostu nie chcą kwiatów i jeżeli ktoś ma życzenie może dać wino+kopertę. Jak dasz samą kopertę też chyba ok.
Nie spotkałem się żeby ktoś kupował wysokoprocentowy alkohol na wesele
  • Odpowiedz
@bartek-zelazny: chodzi o to żeby nie dawać kwiatów bo często ludzie dają młodym bukiety-nie ma co z nimi robić, więdną, generalnie problem i marnowanie roślin. Zamiast tego jak myślałeś o bukiecie to lepiej kupić butelkę wina. Częsta (i coraz częściej spotykana) prośba od młodych żeby zamiast kwiatów lepiej dać wino (niektórzy jeszcze zaznaczają słodycze jeśli lubią).
  • Odpowiedz
@bartek-zelazny: odgaduje hasło: na wesele przynieś drogi gościu grubą kopertę z załącznikiem w postaci alkoholu dla młodych zamiast prezentu i kwiatów. Na ostatnim moim weselu młodzi wprost mieli piktogramy na zapro, że młoda chce prosseco a młody whiskey, prócz koperty of korz.
  • Odpowiedz