Wpis z mikrobloga

Ile waszym zdaniem powinien zarabiać tester manualny, którego można zastąpić średnio inteligentną małpą i nauczyć klikania w kąkuter?
Jaki jest sens tego stanowiska, jak nawet jak na prodzie wyjdzie jakiś bug, to tester powie że "nigdy nie da się przetestować czegoś w 100%"?
Tego frazesu to uczą ich nawet na tym ISTQB. A jak tester zda ISTQB to już uważa się za boga IT i od razu chce 20k
#pracait #programowanie #programista15k #programista25k #informatyka #crowdstrike #microsoft #awaria
  • 18
  • Odpowiedz
@dzimmerman: zależy, ja pracowałem z hardwarem i musieliśmy mieć manualne :)

Do tego mieliśmy ofc jakieś mocki, ale przed każdym releasem i tak trzeba wszystko przetestować z rzeczywistym sprzętem
  • Odpowiedz
@4mmc-enjoyer Trzeci wpis wrzuć, albo i więcej z nagonką na testerów xD. Błąd wydaje się tak oczywisty, że najpewniej poszła tu niewłaściwa kompilacja/pliki. Paradoksalnie to manualne testowanie wydaje się trudniejsze, bo bez udziału toolów, które robią robotę za ciebie. U mnie skład testerski to 100% faceci, nikt sobie mordy nie wyciera frazesami że "gruntowne testowanie nie jest możliwe", wręcz mam wrażenie że każdemu wstyd/głupio gdy jakiś bug przejdzie. Pogadaj z HR
  • Odpowiedz