Wpis z mikrobloga

@LubieBialeWinoCzerwoneNie: Do produkcji białego sera nie nadaje się natomiast mleko z napisem UHT (Ultra High Temperature), ponieważ się nie zsiądzie. Aby otrzymać twaróg z mleka UHT, należy wcześniej wprowadzić do niego bakterie kwasu mlekowego. Jak? Dodaj dwie łyżki jogurtu lub kefiru i odczekaj, by bakterie się rozmnożyły.
A tak poza tym to ja wolę czerowne.
  • Odpowiedz
@LubieBialeWinoCzerwoneNie: Zużyj do tego do czego potrzebujesz mleka. Nie wiem - rób naleśniki, koktajle. Tyle to u mnie schodzi w miesiąc. Dzieci jedzą na śniadanie płatki z mlekiem, a wieczorem piją kakao. Do tego żona uwielbia latte.
  • Odpowiedz
@LubieBialeWinoCzerwoneNie Mit o tym, że z mleka UHT nie da się zrobić sera powtarzają nawet serowarzy, jak mit o tym, że trzeba mieć na stek do temp pokojowej doprowadzić, nie wolno solić przed smażeniem, pieprz się spali i obracać tylko raz powtarzają zawodowi kucharze. Różnica między mlekiem pasteryzowanym klasycznie a UHT polega na tym, że to pierwsze podgrzewa się długo w niskiej temperaturze, a UHT szybko podgrzewa się do wysokiej temperatury
  • Odpowiedz