Wpis z mikrobloga

Jakim cudem inne firmy mają dostęp do naszych dań? Logowaliście się prez usługi jak google? taka usługa dostaje wiecej niż wy zezwolicie, dlatego chce zrobić open-source usługę, może kązdy używać jej albo nie jak kto chce. ale ja chce pozbyć się tych wielkich form, w sumie już KeePassXC jest na dobrej drodze, PakkKeys zapisuje lokalnie przy pomocy web. łapki w górę. Pewnie każdy z nas na Yubikey. Korzystajmy z niego i nie zapisujmy na nim stałego hasła! Bo niestety Yubikey dał taką możliwość, korzytajmy z odciska palca naszego Yubikey.
Ale trzeba wcisnąć ten przycisk, co też jest trochę dziwne, ja mam yubikeys bez bio. tylko jeden przycisk i jest odblokowany np. mój KeePassXC..

Ale jak zwiększyć bezpieczeństwo? Passkey to takie klucze SSH, które używam do 2 dekad. Ale serio mam korzystać z passkey? Dla mnie klucz SSH jest najlepszy, czemu strony po porostu nie logują za pomocą publicznego klucza SSH?

OMG, czy ja coś właśnie wymyśliłem?

W sumie napisze taki bridge, keepassxc a passkey, to w sumie nie takie trudne.

#programowanie
  • 3
  • Odpowiedz
  • 0
@aptitude: NIGDY ale to NIGDY nie zapisujcie swoje hasła w Google! Wasze hasła muszą być lokalnie!

Trochę psuje się, bo mam hasła na KeePassXC i na LastPass, ale chce usunąć LastPass.
  • Odpowiedz