Wpis z mikrobloga

To jakaś aberracja. Wychodzi Urszula von der Leyen i zapowiada dalszą redukcję CO2 przez państwa UE, czyli 90% do 2040 i 100% do 2050 roku (odpowiednio za trochę ponad 15 i 25 lat), a potem wychodzi PO, Lewica i 3Droga, by ogłosić, że ją wybiorą na następną kadencję.
Ciężko mi się wczuć w wyborcę tych ugrupowań, gdy przecież sami muszą się zmagać z drogimi mediami energetycznymi, przeprowadzkami firm z wysokim zapotrzebowaniem energetycznym, co wiąże się ze zwolnieniami pracowników, a tym samym ta redukcja 7% CO2 przeniesie się do krajów, gdzie mają to głęboko w dupie, co jest ogólnie wiadomą wiedzą. Rok do roku, światowa emisja CO2 rośnie, pomimo mniejszej emisji państw UE. Chiny +4%, a Indie +8% i stale się rozwijają...

Przecież to ewidentny kretynizm, lub celowe zatopienie "starego świata" ... jak można tak bardzo, nienawidzić swojego kraju i swoich współobywateli? Jak można głosować na takich fanatyków?

#ue #po #tusk #polityka #polska #bekazlewactwa #bekazpodludzi
artur-klocek - To jakaś aberracja.  Wychodzi Urszula von der Leyen i zapowiada dalszą...

źródło: 2024-07-18 14_19_05-

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
@artur-klocek: jesteśmy uzależnieni od paliw kopalnych sprowadzanych z najbardziej niestabilnych rejonów świata.

Stopniowa dywersyfikacja i odejście od energii pozyskiwanej w ten sposób to dobra droga.
  • Odpowiedz
@thorgoth: Ale rozumiesz że można odrzucać cały POPiS i ich służalcze podejście wobec UE? No ale dla fanatyka jak nie jesteś za PO/PiS to znaczy że popierasz PiS/PO, nie ma innej opcji w tym prostym świecie.

Czy w ogóle którkolwiek z was szalikowców zdaje sobie sprawę co te postulaty oznaczają dla obywateli i gospodarek UE?
  • Odpowiedz
Ale rozumiesz że można odrzucać cały POPiS i ich służalcze podejście wobec UE?

@Parmenides69: oczywiście że rozumiem, dla rosji zielony ład to strategiczna tragedia, miliony ton niesprzedanych surowców kopalnych

Tylko że konfiarze nie odrzucają całego popisu. Gdy tylko mają szanse to bronią złodziei z pisu własną piersią, niczym rejtan.
  • Odpowiedz
@thorgoth: Nie zauważyłeś przez pośpiech, bo inne powody były by niegrzeczne, że piszę o obecnym głosowaniu i wyborze komisarza? Po drugie, nie chcę bronić pisu, ale to chyba zdrowa reakcja, po pierwszej pomyłce. Różnica pomiędzy PiS i PO jest taka, jak pomiędzy neandertalczykiem, gdzie jeden się sparzył i już ognia nie dotyka, a drugi nie ogarnia i dalej tam łapy wkłada.
  • Odpowiedz
Stopniowa


@dqdq1: Czyli to dobrze, że ponosimy wysokie koszty, które przynoszą zerowy efekt dla całej planety? My będziemy bankrutować na rzecz państw, które to mają gdzieś i będą się rozwijać i jeszcze raz zaznaczę, W SYTUACJI GDY RR EMISJA CO2 NA ŚWIECIE ROŚNIE?
  • Odpowiedz
oczywiście że rozumiem, dla rosji zielony ład to strategiczna tragedia, miliony ton niesprzedanych surowców kopalnych


@thorgoth: Tak, jestem pewien że Rosja niczego bardziej się nie boi niż zrobienie z Europy muzeum z zapadniętym przemysłem. Obywatele też będą się super cieszyć przy zakazie samochodów spalinowych, opłatach za istniejących, opłatach za budynki i obowiązek grzania prądem i tym podobne.

Gdyby tylko ci źli ruscy agenci wszędzie nie mieszali to wreszcie to głupie
  • Odpowiedz
Tak, jestem pewien że Rosja niczego bardziej się nie boi niż zrobienie z Europy muzeum z zapadniętym przemysłem

@Parmenides69: utraty rynku zbytu boi się z pewnością.
Myślisz że dlaczego kreml tak mocno wspiera afd, konfe i podobne partie?

ukrytym sojuszu Konfederacja-PiS?

Ukrytym? XD
jesteście dla pisu żelaznym tołdim. Nawet gdyby polityk pisu zgwałcił dziecko przed kamerami to i tak utrzymacie dotychczasową linię, mogę się założyć o dobrą whisky
  • Odpowiedz
@artur-klocek: jesteśmy uzaleznieni od paliw kopalnych które sprowadzamy z najbardziej niestabilnych rejonów na planecie.

Specjalnie pominąłem w swojej wypowiedzi ekologię ale chyba nie zauważyłeś.
  • Odpowiedz
konfe


@thorgoth: W jaki sposób Kreml wspiera Konfederację? To chyba jakieś info dla służb?

Ukrytym? XD

jesteście dla pisu żelaznym tołdim. Nawet gdyby polityk pisu zgwałcił dziecko przed kamerami to i tak utrzymacie dotychczasową linię, mogę się założyć o
  • Odpowiedz
W jaki sposób Kreml wspiera Konfederację?

@Parmenides69: finansowo i logistycznie. Tak jak wspierali Farage'a przy okazji operacji brexit.

Problem jest taki że jeżeli chodzi o głosowania

W ważnych głosowaniach które pis mógł przerżnać konfa zawsze głosowała z pisem, jak w kwestii aborcji, podatku od zbiórek i wielu innych. Przeciw byli tylko wtedy gdy było wiadome że ich głosy w niczym pisowi nie przeszkodzą.
Choć czasem głosowania konfy są rzeczywiście przeciw
  • Odpowiedz
finansowo i logistycznie. Tak jak wspierali Farage'a przy okazji operacji brexit.


@thorgoth: O kurde. No to faktycznie poważna sprawa - radzę zebrać swój materiał dowodowy i przekazać służbom. Bo jak rozumiem takowy posiadasz? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W ważnych głosowaniach które pis mógł przerżnać konfa zawsze głosowała z pisem, jak w kwestii aborcji, podatku od zbiórek i wielu innych. Przeciw byli tylko wtedy gdy było wiadome
  • Odpowiedz
@Parmenides69: ale ja nie jestem fanatykiem więc pudło. A Tuska zdarzało mi się krytykować nie raz, mimo że jestem jego wyborcą.
Powtarzam - koalicja pisu i konfy nie jest tajna, jest jawna. I powstanie NATYCHMIAST gdy tylko pozwoli na to arytmetyka wyborcza, gdy suma posłów jednej i drugiej partii przekroczy magiczną liczbę 230. Póki co nie przekracza. Chcesz się założyć o dobry trunek? Ja jestem gotów.

Wyborcą Tuska, jak każdy
  • Odpowiedz
ale ja nie jestem fanatykiem więc pudło


Z wypowiedzi i podejścia że jak ktoś nie popiera KO to jest fanem PiS można wysnuć inną opinię no ale to szczegół.

Powtarzam - koalicja pisu i konfy nie jest tajna, jest jawna. I powstanie NATYCHMIAST gdy tylko pozwoli na to arytmetyka wyborcza, gdy suma posłów jednej i drugiej partii przekroczy magiczną liczbę 230. Póki co nie przekracza.


Znowu
  • Odpowiedz
Wychodzi Urszula von der Leyen i zapowiada dalszą redukcję CO2 przez państwa UE


@artur-klocek: jako wyborca wymienionych przez Ciebie partii jestem zadowolony. Praktycznie 90% światowych gospodarek ma wyznaczone cele neutralności klimatycznej. W tym roku przełomowa 1/3 światowej energii elektrycznej pochodzi ze źródeł odnawialnych. Cieszę się, że polityka UE się do tego przyczyniła
  • Odpowiedz
które to mają gdzieś i będą się rozwijać i jeszcze raz zaznaczę, W SYTUACJI GDY RR EMISJA CO2 NA ŚWIECIE ROŚNIE?


@artur-klocek: jak spojrzysz na światową emisję w przeliczeniu na jednego człowieka, to od kilku lat emisje zaczęły spadać i to zasługa m. in. polityki państw UE
  • Odpowiedz