Wpis z mikrobloga

Mirki, pacjent iPhone 11 losowo się restartuje. I to nawet nie podczas korzystania z jakiejś aplikacji, tylko najczęściej jest tak, że podnoszę telefon > próbuję go wybudzić > nic się nie dzieje i nagle pokazuje się białe logo jabłuszka. W takich momentach zazwyczaj nie jest przegrzany czy coś, po prostu sobie leży na stole, podnoszę go i zamiast się wybudzić on się restartuje. Więc nawet nie jestem wstanie wskazać np. jakiejś aplikacji czy czynności, która by to powodowała. W ostatnim tygodniu miałem może 2-3 takie restarty.

Da się jakoś sprawdzić, jaki był powód restartu, jakieś logi systemowe czy coś? Spotkał się ktoś kiedyś z takim problemem na swoim telefonie albo wie, jak temu zaradzić? Poza trochę zużytą baterią i ogólnie lekkim spowolnieniem systemu telefon działa bez zarzutu, więc nowego wolałbym nie kupować.

#apple #ios #telefony
  • 6
  • Odpowiedz
  • 0
@MercedesBenizPolska: dzięki. Sprawdziłem panic-full z dzisiaj, ale niestety pokazuje zupełnie inny kod błędu, o którym nie ma nawet zbyt wiele informacji w internecie, a jedynie same pytania o niego. Póki co te restarty nie są jakieś zbyt uciążliwe, w ostatnich dwóch miesiącach widzę zaledwie 6 takich błędów, ale jeżeli to się nasili, to chyba czeka mnie kolejny spory wydatek ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@MercedesBenizPolska: większość z tych logów dotyczy takiego błędu:

panic(cpu 4 caller 0xfffffff0272f0348): "AppleGen0SPMIController[spmi1]: Could not reset queue queueStatus:1000002, resetArbiterStatus:0xe00002c7
jest jeszcze jeden jedyny log, o którym mogę cokolwiek więcej znaleźć (ale i tak bez rewelacji), i wygląda on tak:

panic(cpu 5 caller 0xfffffff01b6d1108): "LLC Bus error from cpu1: FAR=0x241448300 LLC_ERR_STS/ADR/INF=0x11000ffc00000080/0x218800241448300/0x1 addr=0x241448300 cmd=0x18(acc_cifl2c_cmd_rd_ld)"
  • Odpowiedz
  • 0
@MercedesBenizPolska: już go użyłem, w obu przypadkach właśnie wskazuje na NAND, poza tym w tym drugim logu jeszcze na Audio Circut i Front Camera Flex, ale nie jestem w stanie z tych informacji zbyt wiele wyłuskać. W każdym razie dzięki za wskazówki i pomoc, i tak telefon już dość leciwy, więc na dniach zacznę się rozglądać za czymś nowym.
  • Odpowiedz