Wpis z mikrobloga

0# Ogłoszenie pielgrzymki.
Witam Wszystkich!
Jestem Żelazny, mam około 30 lat i zamierzam udać się w pielgrzymkę z pierwszej stolicy Angli Winchesteru drogą Pilgrim Way do Catenbury, dalej Via Francigena do skrzyżowania z Camino w połowie Francji i iść w kierunku północy Polski do Gdańska, do Ostrej Bramy i dalej na Św. Krzyż, gdzie jak mówi legenda rycerz stał się kamieniem i przesuwa się rok w rok o ziarenko piasku na szczyt, chcę dokończyć jego próbę i wejść o kolanach, gdy już mi się uda to wyruszę do Częstochowy, dalej do Rzymu i do końca celu, czyli Santiago de Compostela w północno zachodniej Hiszpanii. Będę relacjonował swoje trudności w formie mikroblogu co tydzień w Niedzielę oraz czasami z codziennymi relacjami, gdy coś ciekawego mnie spotka. Kompletuję właśnie sprzęt i powinienem ruszyć w połowie sierpnia. Chętnych do czytania zmagań proszę o komentowanie i zadawanie pytań, kontakt z Wami da mi dużo motywacj. #pielgrzymkadosantiago
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Skuner na sprzęt mam, wodę u gospodyń dostanę, a i chlebem też będą się dzielić nic poza promem na stary kontynent niepotrzebuję, będę żebrał o jedzenie głównie jak dawni pielgrzymi bez pieniędzy w trudy.
  • Odpowiedz
  • 14
@ZelaznyPielgrzym Jak nie bait doceniam ideę i z całego serca życzę Ci powodzenia ale pamiętaj że dawniej pielgrzym na drodze był świętością i bito się o to kto go wykarmi i przenocuje. Dzisiejsza Europa to już nie jest Christendom. Ale jak się potwierdzi że nie baitujesz to będę kibicował fest
  • Odpowiedz
@Skuner naprawdę to zrobię, mam też go pro, ale nie będę nic nagrywał prócz wejścia na szczyt o kolanach, bo do tego kamerę kupiłem, skupiam się na pisaniu dziennika z tej pielgrzymki, by coś po niej zostało znamiennego.
  • Odpowiedz
Muszę przyznać, że niespodziewałem się takiej żółci od niektórych. Będę szedł cały dzień z przerwą na żebranie. Jest około 8000km więc do ślubu w sierpniu mam czas. Intencji mam bardzo dużo, ale trzy najważniejsze to o dobro Ojczyzny, wiadomo banda czworga nieustannie rządzi, o nowe powołania zakonne oraz zdrowie mojej rodziny.
  • Odpowiedz
W przeszłości zarabiałem 4000funtów na czysto miesięcznie. Wydawałem tyle samo. Rzuciłem marihuanę, papierosy i alkohol 2 lata temu i chcę przejść biorąc dobro od innych ludzi, których napotkam na swojej drodze. Woda i chleb.
  • Odpowiedz
Jest około 8000km więc do ślubu w sierpniu mam czas


@ZelaznyPielgrzym: ale przypominam, że mamy 18.07. 53 dni to tak jakby trochę mało żeby przejść 8000 km. W sensie powiedziałbym że to niemożliwe.

Swoją drogą, rozważałeś kiedyś żeby pójść na psychoterapię?
  • Odpowiedz