Wpis z mikrobloga

Przypomniało mi się, że muszę poprawić wentylacje w mieszkaniu, konkretnie w jednym z pokoi. Czytałem trochę o nawiewnikach do okien, robią robotę? Chodzi głównie o to, że w zimę skrapla mi się woda na oknach. Szczególnie mi chodzi o jakieś nawiewniki do montażu nieinwazyjnego, bez wycinania miejsc w oknie itd.

Też nie mam w pokoju wentylacji w scianie, sąsiedni pokój posiada taki otwór okrągły w ścianie który wychodzi na zewnątrz, on też załatwia sprawę?

I wiem o wietrzeniu pokoju, staram się to robić w zimę jak tylko mogę.

#budownictwo #oknaidrzwi #wentylacja #mieszkanie #budujzwykopem #remontujzwykopem #pytaniedoeksperta #remont
  • 3
  • Odpowiedz
@Lobotomy_Enthusiast: A jakie masz okna? Jaką wilgotność w pomieszczeniu kiedy zaczyna się wykraplać i jaką temperaturę utrzymujesz w pokoju? To są podstawowe kwestie, nawiewnik może poprawić sytuacje, ale trzeba będzie więcej grzać, to jest cały czas zimny strumień powietrza dostarczany do pomieszczenia (wietrzenie jest chwilowe).
  • Odpowiedz
@funkykoval: Okna PCV, temperature w zime nie pamiętam jaką mam bo to tylko w zime tak się skrapla, wilgotność też nie wiem, nie mam czym zmierzyć.

Myslisz, ze tego typu rura powinna załatwić sprawe bez koniecznosci montażu nawiewnika w oknach?
Jakaś wentylacja w pokoju powinna byc, a w tym pokoju o ktorym pisze nie ma jej wcale
Lobotomy_Enthusiast - @funkykoval: Okna PCV, temperature w zime nie pamiętam jaką mam...

źródło: 551

Pobierz
  • Odpowiedz