Wpis z mikrobloga

Przygotowuję się do wykończenia mieszkania 50m2 w #krakow. W związku z tym mam pytania o projektantów wnętrz i nie tylko:

* polecacie jakieś projektantów lub w pakiecie projektanta z ekipą wykończeniową?
* czy jest jak w budowlance, tzn. czy warto szukać podkrakowskich projektantów/biur bo stawki są dużo bardziej przystępne, a po co przepłacać skoro nie widać różnicy?
* polecacie jakieś ekipy wykończeniowe? Kraków oraz okolice
* czy firmy montujace klimatyzację są w stanie na podstawie schematu mieszkania, zaprojektować instalacje tak żeby było jak najmniej kucia po odbiorze mieszakania? myślę o 2 lub 3 jednostkach klimy

Nie mam absolutnie głowy/pomysłów do urządzenia mieszkania i chce sobie oszczędzić nerwów i zmartwień. Celuję w średni standard wykończenia tj. żeby nie było najtańsze, ale też nie widzę sensu przepłacać.

Będę wdzięczny za wskazówki i opinie, pytam tutaj bo wśród znajomych prawie wszyscy po swojemu sobie urządzali/wykańczali

#remontujzwykopem #remont #wykonczenia #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #projektowanie#architekturawnetrz
  • 13
  • Odpowiedz
@marian-marian ja korzystałem z projektanta i drugi raz też bym to zrobił. Zrób jakiś research bo my wybraliśmy w sumie najtańszego i sporo rzeczy musieliśmy sami proponować i przypominać...
  • Odpowiedz
@r00ti my wybraliśmy drogą babę i właściwie pomysł jest nasz, a ona #!$%@? zrobiła, a na końcu się obraziła jak jej wytknęliśmy, że #!$%@? zaprojektowała niektóre elementy i nie umiała dopilnować wykonawców (miała za to płacone) ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@marian-marian:

czy firmy montujace klimatyzację są w stanie na podstawie schematu mieszkania, zaprojektować instalacje tak żeby było jak najmniej kucia po odbiorze mieszakania? myślę o 2 lub 3 jednostkach klimy


klimę się montuje przed wykończeniem, chyba że chcesz robić kolejny remont. ale ogólnie to tak, dajesz im schemat, i oni powinni zaproponować jakieś rozwiązania.
  • Odpowiedz
@marian-marian: Ja korzystałem z usług architekta, nie znam się na wykończeniach, remontach, projektowaniu i drugi raz też bym wybrał. Babeczka pamiętała o rzeczach na które ja bym nie wpadł, wszystkie nasze uwagi albo pomysły wdrażane czy planowane przez nią. Plan dla ekipy przygotowany, że wiedzą wszystko co i jak robić. Koszt to ok 14k za 55m2, ale nie braliśmy do wszystkich pomieszczeń, bo np. korytarz to wiedziałem że będzie szafa
  • Odpowiedz
@marian-marian: Bierz biuro projektowe i umawiaj się od razu na projekt z nadzorem autorskim. Oni mają swoją sprawdzoną ekipę, bo z partaczami takie biura nie współpracują. A ekipa jest najważniejsza. Stolarza też raczej mają w pakiecie.

Dodam, że nie każdy projektant czy biuro zgodzi się na nadzór - to wymaga dużo czasu, organizacji i odpowiedzialności. Oni sobie kalkulują czy dany projekt się im opłaca. Jeden architekt chciał mi liczyć 300zł/h
  • Odpowiedz
@marian-marian: Mogę polecić Ci projektantkę, tanio nie będzie (ceny raczej typowo krakowskie), ale będzie dobrze i ładnie. Wszystkie projekty funkcjonalny i użytkowe włącznie.
https://www.pimconcept.com - nie sugeruj się stylem na stronie, bo jak zobaczysz sobie na facebooku robią też w innych.
  • Odpowiedz