Wpis z mikrobloga

@Heexi pewnie dostanie status jakiś mocno partnerski i tyle. Wątpliwe że ich przyjmą.
To unia sama w sobie nie jest teraz gotowa na jakiekolwiek większe rozszerzenia.
UE przypomina mi gigantyczny statek który płynie siła rozpędu, ale nikt tego nie kontroluje w którą stronę płynie.
  • Odpowiedz
@Heexi: Oligarchowie zostali nadryzieni, ale tam sa duze firmy i koncerny i one nadal beda mialy silna pozycje to oczywiste. W Niemczech tęz przez lata przemysł machał Merkelową.
  • Odpowiedz
korupcję to co nagle, system oligarchiczny zniknie?


@Heexi: ty pewnie w 2005 kiedy Polska wchodziła do EU to na nocniku balansowałeś, więc wyjaśnię Ci, że u nas była taka sama korupcja, jak na Ukrainie. Zresztą dalej nie jest wesolo, z perspektywy takiej Danii, Polska jest skorumpowanym krajem. Wpływy oligarchów na Ukrainie już zostały znacząco ograniczone.
  • Odpowiedz
@Spojler22: no myślę ,że jeżeli rozmowy staną się bardzo poważne to nie tylko Węgry się sprzeciwią. Trzeba by było jakiś plan na Ukrainę i jaką rolę mogła by pełnic nie zagrażając gospodarczo reszcie członków w sposób akceptowany dla wszystkich
  • Odpowiedz
@Heexi: wejście ukrainy do UE to śmierć dla polskiego rolnictwa i przemysłu. Ukraina powinna zostać być biednym, rozkradzionym krajem do którego się przyjeżdża poruchac młode laski za pół darmo i wypić tani alkohol na rynku
  • Odpowiedz
Jeśli załóżmy Ukraina wygra tą wojnę i będzie wchodzić do ue i będą musieli zwalczyć korupcję to co nagle, system oligarchiczny zniknie?


@Heexi: W Polsce w 1989 był system oligarchiczny/uwłaszczenie nomenklatury by Wilczek.
  • Odpowiedz
@walenty-merkel: Co za dzień. To jakaś świeża informacja, czy przegapiłem ją wcześniej? Kojarzę tylko informacje z kremlinki, że Ukraina zakręciła kurek Węgrom i Słowacji. Słowacja w tej kwestii zaczęła negocjować z Ukrainą i być może dojdą do porozumienia, a Węgry olały Ukrainę i negocjują tylko z Rosją a to może dla nich oznaczać, że nic nie wskórają i zostaną odcięci permanentnie.
  • Odpowiedz