Wpis z mikrobloga

#ukraina

Obejrzałem raport Konrada Muzyki w którym przedstawia sytuacje na froncie na Ukrainie. Wnioski, problemy... przyszłość krótszą i dalszą.

Jest też komentarz odnośnie średniej wieku ukraińskiego żołnierza. Akurat wczoraj matołek @rafal4432 napisał, że to dobrze, że średnia wynosi grubo ponad 40 lat, bo przecie po wojnie trzeba młodego chłopa, by odbudowywał Ukrainę.

Well...

No z punktu widzenia egzystowania dalszego społeczeństwa, Rafał (i 8 plusujących jego pierd) miało rację. Ale wojnę oceniamy raczej z punktu widzenia militarnego. I Konrad Muzyka ma inną ocenę sytuacji :))

Oto wpis Mireczka:

https://wykop.pl/wpis/77245459/ukraina-vance-slusznie-zauwazyl-ze-jesli-ukraina-n#270583473

No i tutaj macie raport od Konrada Muzyki :)
Thorrand - #ukraina 

Obejrzałem raport Konrada Muzyki w którym przedstawia sytuacje ...
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
Tam w skrócie w ocenie ukraińskiego dowódcy, skuteczność oddziału 25 latków vs 45 latków jest ok. 5x większa na korzyść tych młodszych ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@Thorrand: ale cię zabolało, aż wpis o mnie stworzyłeś xD z resztą nie ty pierwszy. Wojny nie oceniamy z perspektywy militarnej tylko politycznej matołku. Wojna jest tylko rozszerzeniem polityki. Były przypadki w historii że kraje wygrywały wojny ale przegrywały przy stole pokojowym. Nawet jeśli by Ukraina wygrała i odzyskała wszystkie utracone tereny za cenę młodych chłopaków to została by dobita w 2 rundzie. Gra nie jest o parę okręgów a
  • Odpowiedz
  • 1
@rafal4432:

I tak bym go stworzył, żeby polecić ten raport. Bo zainteresowani wojną powinni czerpać informacje z takich źródeł, a nie od propagandystów-matołków z twittera bądź wykop.pl.

Po prostu Cię zapamiętałem, więc od razu zrobiłem odniesienie :)
  • Odpowiedz
@Thorrand: nigdy nie powiedziałem żeby nie przyjmować oferty pokoju. Można ją rozważyć tylko dla tego że nie zginęło wielu młodych chłopaków. Wierzysz że jak dogadasz się z ruskimi to oni już nigdy nie zrobią powtórki? Ukraińcy dobrze wiedzą że im nie można ufać. I musieli się zabezpieczyć na możliwy kolejny atak w przyszłości. Załóżmy że by było tak jak chcesz. Ukry rzucają wszystkich na front odbijają tereny przy dużych stratach,
  • Odpowiedz
  • 0
@Thorrand
Wonski..
O czym ty bredzisz?
Zasób poboru to 1,5 mln chlopa
Nie DZIECI, a dorosłych chłopa
Wiadomo, część z tego musi zasilać kluczowe gałęzie
  • Odpowiedz
  • 2
@sidhe:

No tak, Ukraina się nie niszczy, a Rosja się niszczy :) Właśnie dla takich oszołomów jak Ty wrzucam wartościowe źródła informacji ;) Obejrzyj, potem komentuj.
  • Odpowiedz
  • 1
Wierzysz że jak dogadasz się z ruskimi to oni już nigdy nie zrobią powtórki?


@rafal4432:

Oczywiście, że zrobią. No i co z tego? Taką mają strefę wpływów, i co chciałbyś na to poradzić? Taki jest świat.
To tak, jakbyś mieszkał w bloku i nad Tobą był patus z gówniakami. Masz #!$%@?. Nic nie możesz zrobić. Możesz wezwać policje, możesz... eskalować,
  • Odpowiedz
@Thorrand:
Wartościowe?
Jak na razie to widzę jedynie powielane kalki propagandy ruSS, nijak mające się do rzeczywistości.
Widzę że opary onucy weszły mocno
  • Odpowiedz
Dlatego moim zdaniem (ale już nie tylko moim) Ukraina powinna rozważyć solidnie ostatnią ofertę od Rosji. Bo lepszej (znowu MOIM ZDANIEM) nie dostaną.


A nie jest to tylko moje zdanie, bo Wolski Kurczak i Zychowicz również to powiedzieli publicznie. Że ostatnia oferta jest do rozważenia poważnego, bo ich zdaniem lepszej nie dostaną.
@Thorrand:
  • Odpowiedz
  • 0
@sidhe:

Bo innej nie dostanie?


Bo lepszej nie dostaną.
Poza tym, z każdym dniem Ukraina traci swoich ludzi, mają niszczone miasta i infrastrukturę krytyczną. Więc po co DZISIAJ
  • Odpowiedz