Wpis z mikrobloga

Takie pytanie od początkującego: jeśli na samym początku gry w pierwszym rozdziale odwiedzę wszystkie miejsca poboczne poza głównym miastem czyli bagna, winnice, obozy węglarzy i drwali, wilcze leże i tak dalej to później już nie będzie w tych miejscach żadnych nowych zadań? Ogólnie warto porobić questy w tych lokacjach już na samym początku gry czy lepiej zostawić to sobie na później?
#gothickroniki
#gothic
#kronikimyrtany
  • 6
  • Odpowiedz
@drummish: Nie ma żadnego sensu odwiedzanie w pierwszym rozdziale innych lokacji niż Silbach i jego najbliższa okolica (plus ewentualnie obóz drwali na potrzeby questa z drewnem), bo pierwszy rozdział w tej grze to praktycznie taki tutorial, który ma cię zapoznać z sytuacją na wyspie i płynnie pchnąć fabularnie do rozdziału drugiego kiedy jesteś zmuszony iść do miasta, dołączyć do gildii, rozwijać postać itd. I wtedy też stopniowo poznajesz resztę wyspy
  • Odpowiedz
  • 1
@drummish na wiekszosc bedziesz za slaby albo droga bedzie zamknieta, np do miasta, twierdzy itp

Zrob co sie da a potem pchnij fabule do kolejnego aktu, wtedy dodadza sie potwory na mape, nowe zadania, npc sie przeniosa itp
  • Odpowiedz
@drummish: Możesz spokojnie eksplorować mapę w 1 rozdziale, ja tak zrobiłem przy pierwszym rozdziale i uważam, że dobrze zrobiłem, bo jak już wchodziłem do miasta to miałem dobrą postać i dużo łatwiej mi się potem grało. Unikaj tylko bagien, bo tam są silne potwory, a fabuła i tak Cię tam później zaprowadzi. Do Wilczego Leża na razie się nie dostaniesz, ale możesz spokojnie iść na farmę Bermara, do winnic, do
  • Odpowiedz