Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #samochody
Czołem jeszcze raz, ostatnio pisałem o kia optima z pytaniami, ale z tego co widzialem jest bardzo mało sensownych roczników do kupienia w polsce, plus bardzo bardzo mało silników 2.0 niestety.

Moje pytanie jest do osób ktore sie znają bardziej niz ja, wiec prawie kazdy. Mazda 3 i mazda 6 na oku. Podobaja mi sie bardzo, z tym, ze roznica w cenie jest bo Mazde 6 do 100k w silniku 2.0 to tak rocznikowo wychodzi troszke słabiej ale nadal jest to 2019-2020, niz Mazda 3. Moglibyscie mi powiedziec czy oplaca sie kupic takie auto? Chodzi mi o to czy nie bede #!$%@?ł do mechanika co miesiac. Mazda 6 vs mazda 3. Dodam, ze zauwazylem przy mazdzie 6 ze sa te silniki 2.0 w benzynie ale jedne maja 165km a drugie 145km. Jest az tak straszna roznica? Powiedzcie cos o mazdach tych nowszych ( ͡° ʖ̯ ͡°)

zdjecie dla uwagi
staley - #motoryzacja #samochody
Czołem jeszcze raz, ostatnio pisałem o kia optima z ...

źródło: 14232_st1280_046-e1590097002979

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
hodzi mi o to czy nie bede #!$%@?ł do mechanika co miesiac


@staley: Z całym szacunkiem przyjacielu, ale tego absolutnie nikt nie jest w stanie ci powiedzieć. Dokładnie każde auto używane może się okazać tak samo czymś bezawaryjnym i wspaniałym jak i jednym z twoich największych przekleństw niezależnie od marki i modelu.
  • Odpowiedz
Czołem jeszcze raz, ostatnio pisałem o kia optima z pytaniami, ale z tego co widzialem jest bardzo mało sensownych roczników do kupienia w polsce, plus bardzo bardzo mało silników 2.0 niestety.


@staley: Pierwszym samochodem mojej narzeczonej była właśnie Kia Optima (ale w Stanach Zjednoczonych) a pierwszym moim samochodem w Polsce była Kia Ceed I generacji żadne z nas nie narzekało na swoje auta więc osobiście mam znaczne większe zaufanie do
  • Odpowiedz
@staley: pracowałem w salonie Kii jak ostatnia generacja była wciąż świeża i klienci (ci pierwsi, którzy to auto kupili nowe) nie narzekali, ale ja bym sobie takiego nie wziął. bieda straszna w wykończeniu, auto sprawiało wrażenie bardziej budżetowego od Ceeda. np wystające zawiasy w bagażniku.
  • Odpowiedz
  • 0
@Cztero0404: Jasne rozumiem, moze zle to ujalem. Zbieram opinie po prostu czy mazda 6 od rocznika 2019 wgóre to nie jest po prostu alfa romeo za starych czasów
  • Odpowiedz
@staley: przejdź się najpierw do salonu Mazdy i się przymierz do tych aut, bo np. Mazda 3 to absurdalnie małe auto, ja szorowałem głową o podsufitkę praktycznie, a mam 180 cm. No chyba, że w demowce był fotel zepsuty, ale dosyć nisko już był, niżej się nie dało.
  • Odpowiedz
@staley od 12 lat mam 2010 rok 3 drugiej generacji z 2.0, to jest tak na styk przy normalnej jeździe i żałuję że nie kupiłem z 2.5. Więc jak chcesz 6 to szukaj z 2.5. Przy normalnej eksploatacji tam nie ma co się psuć. Ma prawie 170km, w tym czasie dwa uchwyty od silnika, jeden elektryczny silniczek od grodzi powietrza i miękkie łączenie wydechu. Ale tak jak Mirek wyżej napisał, nigdy
  • Odpowiedz
@staley: Ja mam mazde 3 sedan z salonu rok 2023 czyli rok i troszkę i jestem zadowolony silnik 2,0 e-Skyactiv G (150 KM) M6 benzyna bez turbiny. Mazda 6 wiadomo większa mi 3 wystarcza, nie wiem o co chodzi że jest małe podejrzewam że każde auto innej marki w tej klasie jest podobnie "małe", nie będziesz jeździł do mechanika co miesiąc. W środku nie sprawia wrażenia budżetowego, wręcz przeciwnie jest
  • Odpowiedz
@staley mazda w kwestii niezawodności stoi na tym samym poziomie co honda i toyota. Jedź obejrzeć, przejechać się i sam oceniasz. Ja mazdy gorąco polecam, szczególnie pod względem niezawodności i prowadzenia. A i tylko w benzynie. Co do rudej, sprawdź od spodu jak wygląda, poza tym nie kupuj starych aut z dużymi przebiegami, a sprzedawaj jak jeszcze mają realną wartość.
  • Odpowiedz