Wpis z mikrobloga

@Damiano_Norwegiano: jakie z reguły macie lata? takie #!$%@?ństwo jak PL, czy bardziej umiarkowane ~25 stopni większość czasu?

takie upały jak w PL, że masz 2-3 tygodnie po 30 stopni jak często się zdarzają?

ale bym pomieszkał w takim Norge :<

ale niestety nie wiem co miałbym tam robić, bo nie mam jakichś specjalnych skilli, żeby z buta dostać robotę i normalnie bez robaczenia żyć.
  • Odpowiedz
@drahtzieher w Norwegii większość roku zimno, ponuro i depresyjnie. Większość osób ma niedobory witaminy D3. Ciesz się słońcem póki możesz, za miesiąc będzie chłodniej, a potem to już tylko deszcz, zimno, chlapa i śnieg.
  • Odpowiedz
@Damiano_Norwegiano: ooo fajno.
Widziałeś może w ostatnim czasie na ulicach polskie auta?
Dwa tygodnie temu wystartował Zlombol, meta była w okolicy Atlantic Ocean Road ale sporo ekip pojechało dalej w stronę Nordkapp wracając z drugiej strony morza.
  • Odpowiedz
@Damiano_Norwegiano: O to w tym chodzi.
(to chyba było jeszcze w Norwegii) poranne zakupy w Rema 1000, jem w Polonezie wraz z załogantem zakupione buły, podchodzi jakiś gość i mówi "smacznego" idąc dalej jak gdyby nigdy nic dla śmiechu. Po czym wraca i zaczyna się rozmowa.

Bardzo dużo spotkaliśmy Polaków. U Trolli nieopodal Oslo (chyba sieć sklepów z częściami do aut w której pracuje sporo Polaków) kupowałem pasek na zapas
  • Odpowiedz
@Damiano_Norwegiano: no i fajnie, szczególne na zachodnim wybrzeżu latem komfortowo, zimą nie ma mrozów tak to powinno wyglądać. Zarobki pewnie pozwalają na zrobienie sobie dwóch tygodniowych wypadów zimą aby się wygrzać. Klimat kontynentalny to dno.

Chociaż ciekawa też jest pod tym względem Islandia, pogoda do życia na co dzień gorsza to fakt, ale wynagradzają to te baseny termalne, w których można poczillować w każdej chwili. No i krajobrazy.
  • Odpowiedz