Wpis z mikrobloga

@kishibashi uwielbiam tych typów "a bo jak stacja nie zarabia na paliwie to wina stacji!!!!"
XD
Chłopie stacje głównie zarabiają na towarach ze sklepu, każdy patrzy że te 5gr na litrze jest taniej 5km dalej ale już hotdoga za 8zl czy Pepsi 500ml za 7 kupi przy okazji, na tym stacje paliw zarabiają a nie na paliwie które ma minimalna marzę przez konkurencję i monopol Orlenu.
  • Odpowiedz
@pisk: gościu gdyby pijusy szkodziły tylko sobie to jak dla mnie alkohol może być dostępny i w sklepach z zabawkami, ale jeśli jest szansa że ten zakaz zmniejszy nawet o 1% liczbę pijanych kierowców którzy mogą mnie zabić na drodze to głosuję na dwie ręce za tym
  • Odpowiedz
@ButtHurtAlert: uposiu, nie pisałem nic o produktach ogółem sprzedawanych na stacji tylko o alkoholu. Kierowca przyjeździe, zatankuje, zje hotdoga i popije setką/browarkiem?xD Albo jak gość weźmie sobie czteropak/pół litra na chatę, bo mu sam widok smaka narobił to jest to normalna osoba, której wygodą zakupu trzeba się przejmować?

A jeśli na stacje w małej miejscowości (często siedliska alkoholizmu) przychodzą ludzie po alkohol a stacja na alko kręci największy obrót, to
  • Odpowiedz
Mam nadzieję, że zabronią też sprzedaży chipsów, słodyczy - nie może być tak, że uzależniony od cukrów prostych musi kupować produkty w niedziele, czy w godzinach nocnych. To samo też z prezerwatywami, czy wodą.
  • Odpowiedz
Co wy gadacie naiwniacy. Nie pozamykają stacji, cena paliwa zdrożeje. Myślicie że orlen poniesie jakieś koszty? My poniesiemy.
  • Odpowiedz
No tak, wino be, ale za to mocniejsze trunki już git.


Ty jesteś pewnie ten typ przegrywa co będzie płakał, że mu zabronią alko na stacji kupić.


Jeszcze chłop podsyła mapkę z 2018 roku XD, gdzie ja podesłałem z 2023 ranking.


@
Eviixoxoxo - >No tak, wino be, ale za to mocniejsze trunki już git.

Ty jesteś pewnie...

źródło: XDXD

Pobierz
  • Odpowiedz
Jak alkohol zniknie z stacji to ten biznes jeszcze bardziej rozkwitnie. Jakiś prywaciarz zastąpi stacje benzynowe.

@dawid131: Właśnie odkryłeś po co ta ustawa ma wejść.
  • Odpowiedz
@Maurelius: jeżeli to będzie całkowity zakaz to sporo osób wyląduje na bruku. W pobliskiej stacji w dzień pracowało 2 pracowników a w nocy 1, ale tak dużo im szło alko, że kilka lat temu zwiększyli załogę do 4 osób dziennie i 3 w nocy.
  • Odpowiedz
tak szczerze kogo obchodzi ten zakaz?


@PolishCebula: w małych miejscowościach i na wsiach stacja benzynowa to często JEDYNY punkt kupna alkoholu. Alternatywa to np. wojewódzkie oddalone 30km dalej ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@d4wid: Ty to byś się odnalazł w jakimś kabarcie, albo jeszcze lepiej w cyrku xDD


@Eviixoxoxo: wow, wysłał artykuł z bankiera, gdzie i tak spożywanie alko jest dużeXD

Milion Polaków, którzy zgłosili się na odwyk (via WHO) vs OOO Polacy
d4wid - >@d4wid: Ty to byś się odnalazł w jakimś kabarcie, albo jeszcze lepiej w cyrk...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz