Wpis z mikrobloga

W ten weekend wkońcu zrealizowałem swoje marzenia i plan o którym myślałem już od roku, ale zawsze coś stało na przeszkodzie. Wybrałem się na samotnią wycieczkę na #nurburgring Jako, że miałem już smietniki Cup 2 opony na przodzie, a raczej nie chciałem ich kupować zdecydowałem sie na PS4S i było bardzo spoko (nie widać zużycia za bardzo jak to jest z SC7). Kupiłem 10 okrążeń i zabrałem swojego dieselka (e92 335D), który miał własnoręcznie ściąganą głowicę. Samochód prawie bez żadnych modyfikacji (wahacze m3, xhp, zaciski 4tłok z F30 i klocki ebc blue NDX). Po 10 godzinach i 1k km byłem na miejscu,ale niestety było deszczowo. Wbiłem się na tor odrazu na jedno zapoznawcze okrążenie i MASAKRA. Przerażenie mieszało się z ekscytacją. 10 sekund wcześniej ruszały jakieś chłopaczki również w e92 i spotkałem ich w Aremberg ( za schwedenkreuz) z grubym dzwonem. Z 3 razy przesadziłem i nie pamietałem żeby unikać lini wyścigowej i musiałem się ratować. Po okrązeniu jeszcze z godzinę chodziłem nabuzowany z wrażen i stwierdziłem, że odpuszczam sobie dzisiaj, zeby nie odwalić nic (zrobiłem 11:55 w lekkim deszczu). Spałem na camping za 15e 3 minuty od toru (Campingplatz Meuspath). Najlepszy czas zrobiłem 9:16 z mnóstwem błędów (nie trafiałem w punkty hamowania, hamowałem gdzie można lecieć pełnym gazem no i słaba linia przejazdu), ale i tak było wspaniale. Wracając wziąłem ludzi z blabla i wyjazd zamknął się w 2,5k ze wszystkim (gdybym brał ludzi w strone do nurba to byłoby ok 2k). Dodatkowo poznałem będąc na pizzy lokalnego holendra, który zaproponował okrązenie jako pasażer w swoim e30 M20B25 bez absu, kontroli trakcji ani wspomagania kierownicy i dopiero pokazał co to są przeciązenia. Polecam każdemu zainteresowanemu, który jeszze nie byl w tym miejscu
#motoryzacja #bmw
  • 6
  • Odpowiedz
  • 1
@sopelowski: Wiem, ze nie miał chyba żadnego filmu z 335D, ale troche mi turbina świszczy (nowa, jeszcze nie znalazłem nieszczelości choc rozbierałem z 3 razy) no i byłem na niezbyt dobrym zestawie opon. Z przodu fajnie 235/40/18, ale z typu miałem supersport 245/35/18, które chce pierw wykończyć (kupiłem felgi z taka oponą założoną). No i moj nie nadaje sie do kamery ( ͡° ͜ʖ ͡°) Sporo
  • Odpowiedz