Wpis z mikrobloga

#ukraina #wojna #rosja #chiny #geopolityka #takaprawda #polityka
Jak Trump odda Ukrainę Rosji to Europa pójdzie pod protektorat Chin dla zapewnienia bezpieczeństwa w Europie, bo to będzie sygnał, że USA są za słabe i trzeba negocjować z nowym hegemonem.
USA będą sobie handlować same ze sobą i Izraelem.
Powodzenia.

No, może tylko jedna głupia Polska się zbuntuje, ale to nie problem, większość krajów UE pójdzie na taki układ a Polacy, którzy nie będa chcieli ginąć na wojnie uciekną do innych krajów UE.
I tak się skończy robienie lodów burgerom.
  • 20
  • Odpowiedz
@Lord_Apatii_i_Depresji

@Grooveer: Patrz, taki komunizm a wszystkie wielkie firmy kapitalistyczne z Zachodu robią z nimi interesy. W Europie otwierają się kolejne chińskie fabryki, od Portugalii i Francji po Węgry...


I to jest najgorsze ta krótkowzroczność zachodu. Sami wchodzą w paszczę lwa.
  • Odpowiedz
@Lord_Apatii_i_Depresji ale czy to nie pomogło by rynkowi europejskiemu na wstanie z kolan? Czy by to był strzał w potylicę dla naszych europejskich gospodarek? Chociaż teraz tak myślę że to by nie zrobiło większej różnicy 😬
Do Stanów nic nie mam ale mam wrażenie że tu jest taka dziwna jednostronna relacja pomiędzy np. polską a stanami.
  • Odpowiedz
@Lord_Apatii_i_Depresji

@Grooveer: A może po prostu próbują rozwijać stosunki gospodarcze i budować wspólną przyszłość? Od budowania fabryk nie spadają bomby...


To jest bardzo krótkowzroczne myślenie. Chiny nie skończą na robieniu interesów. Uzależnią Europę od siebie a później się zacznie jazda.
  • Odpowiedz
Chiny nie skończą na robieniu interesów. Uzależnią Europę od siebie a później się zacznie jazda.


@Grooveer: To znaczy co się zacznie? Ludobójstwo? xD
Amerykanie też próbują od siebie uzależnić Europę [gaz, produkcja broni]. Co się później stanie jak już ją uzależnią? Ludobójstwo?
xddd
  • Odpowiedz
@Lord_Apatii_i_Depresji no coś w tym jest bo jakimś cudem wywalamy kupę kasy na zbrojenia i ostatnio widziałem jakiś graf gdzie pokazano że wywalamy 4% pkb 😭 ale to może przypadek że na wszystko nam się pozwala (w kwestii zakupu uzbrojenia).
  • Odpowiedz
@Lord_Apatii_i_Depresji: Zachod sie szykuje, o osi zla i przygotowaniach do konfliktu oficjalnie mowi sie w NATO juz od roku, a wczesniej byly precieki za pomoca emerytowanych generalow.

Moze atak antyzachodu zacznie sie od Tajwanu, moze od Izraela, Korei Pld albo Panstw baltyckich i Polski. Ale prawdopodobienstwo wojny w najblizszych latach jest bardzo duze.

W jakiej jaskini spales ze Cie to ominelo?
  • Odpowiedz