Wpis z mikrobloga

#banki #bank #rachunek #uk

Mam takie pytanie bankowe Murczany, jeśli powiedzmy założę konto w funtach w polskim banku albo w polskiej filii zagranicznego banku;) powiedzmy w takim #santander a będę chciał wypłacić sumę typu powiedzmy 2,000, 3,000 funtów w UK to jaka to może być dodatkowa opłata czy prowizja w bankomacie? Zaznaczę że nie chodzi mi tu o płacenie jakimiś małymi sumami czy coś. Takie przykładowe widełki chociaż... jeśli ktoś się orientuje.
  • 6
  • Odpowiedz
@Bartosz_z_banku

a jak ktos nie ma juz konta w Aliorze a dalej dosteje od nich spam, to jak to cywilizowanie odkrecic bo na dole tych spamowatych tresci nie ma opcji Unsubscribe, jaka jest zazwyczaj w mailach marketingowych wysylanych w UK, wiec wszystko leci jak jeden w specjalny folder dla takich wiadomosci z odpowiednia flaga dla dostarczyciela maila, zeby wiedzieli jak to traktowac.
  • Odpowiedz
@dreadingit najprawdopodobniej masz jeszcze aktywną umowę ramową. Może być konto zamknięte, a umowa ramowa aktywna (z aktywnymi zgodami marketingowymi). Jeżeli jest tak jak się domyślam to możesz się zalogować do bankowości i samemu złożyć sprzeciw marketingowy lub podejdź do oddziału i złóż sprzeciw. Ewentualnie jak otworzyłeś profil na stronie zafirmowani.pl to tam też mogły być zgody marketingowe wyrażone.
  • Odpowiedz
@Bartosz_z_banku

dzieki, jestem zszokowany tym jak trudno tego spamu sie pozbyc w Polsce w porownaniu do UK.

Wiesz moze jak zlozyc zazalenie do tego banku bez wizyty w placowce? Niech sobie sprawdza procedury i mi wyjasnia kiedy i jak moja zgoda zostala pozyskana, bo, moze sie myle, ale domyslne zakladanie czyjejs zgody zostalo zabronione (przynajmniej w UK, a byl z tym swego czasu tez duzy problem).
  • Odpowiedz