Wpis z mikrobloga

@speedygonzales1: Nie bierz niczego ze szkłem mineralnym jeżeli to ma być "daily beater", tylko szafir. Polecam też w tej cenie zerknąć na Chiny - Addiesdive, Steeldive, San Martin, ew. Pagani. Taki San Martin ma np. często obróbkę lepszą niż wielokrotnie droższe zegarki, serio :)
  • Odpowiedz
Taki San Martin ma np. często obróbkę lepszą niż wielokrotnie droższe zegarki, serio :)


@fiddle: Tylko, ze kosztuje przynajmniej razy 2 albo razy 3 niz budzet opa.
W tym budzecie to bardziej pagani.

@speedygonzales1 To dlaczego wybrales zegarek ktory sie na codzien nosi?
  • Odpowiedz
Nie bierz niczego ze szkłem mineralnym jeżeli to ma być "daily beater", tylko szafir.


@fiddle: ee już tak nie demonizuj. mam kilka zegarków z takim szkłem, między innymi Monstera który przez długi czas był moim podstawowym wakacyjniakiem do tyrania na plażach, a także g-shocka który niezliczoną ilość razy był uderzony, upadał, itp - i na żadnym ze szkieł nie ma nawet śladu jakiegokolwiek uszkodzenia.
trzeba się naprawdę postarać żeby zarysować
  • Odpowiedz
@advert: G-shocki mają schowane szkiełko przez swoją budowę. Z resztą tam dodałem, że tylko jeżeli zegarek ma być do tyrania :)
@Proogramista W promo da się divera wyrwać <600pln. Jakość to całkowicie inna galaktyka :)
  • Odpowiedz
bo nie pracuję w korpo. Poza pracą oczywiście.


@speedygonzales1: Czyli nie pracujesz w korpo, ale pracujesz w korpo. Ty jestes pijany? Wybierasz zegarek sportowy do noszenia na codzien, a potem mowisz cos o pracy z dress codem.

Ale masz PD-1664 bedzie pewnie ok. Teraz sa promocje i jak dobrze poszukasz bedzie kosztowac 220 pln i zostanie jeszcze na pasek.
Proogramista - >bo nie pracuję w korpo. Poza pracą oczywiście.

@speedygonzales1: Czy...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
@Proogramista: No źle to ująłem, po prostu przez wykonywany zawód nie będę nosił zegarka bo szybko by się uszkodził, po pracy już tak, o. Poza tym, ten sklep CrazyTime to legit jest? Spora różnica w cenie na tle innych sklepów.
  • Odpowiedz
ten sklep CrazyTime to legit jest


@speedygonzales1: Nigdy nie kupowalem, ale dlaczego ma nie byc. Wyglada na normalny sklep, jest polski adres, jest sporo opinii. No juz bez przesady, nikt nie bedzie sciagal do polski chinski podrobek i probowal ich sprzedawac, a szczegolnie takiej taniochy jak casio.... Na takie cos sa konkretne paragrafy i ryzyko dla zarobienia kilku stow jest nieproporcjonalne.

Ja moje ostatnie casio kupilem na eobuwie.
  • Odpowiedz
@speedygonzales1: Tylko dalej nie rozumiem dlaczego uparles sie na tego chinczyka ktory udaje casio. Patrzac na jego czesci to to samo bez nazwy casio bedzie kosztowac 150 PLN, tam jest pewnie najtansza myota, najtanszy mineral i troche stali. Czyli placisz 200 PLN za nazwe Casio.
  • Odpowiedz
dlaczego udaje Casio?

@speedygonzales1: Bo tam z casio jest tylko obudowa. Reszta to najtanszy japonski mechanizm ktory jest w kazdym chinczyku za 150 PLN.

Casio MTP-1314PL i nie narzekam.

@speedygonzales1: Dokladnie ten sam poziom, najtanszy mechanizm na rynku + znaczek casio.

To nie jest puryzm, to jest pragmatyzm. Skoro moge kupic DOKLADNIE to samo, 2 razy taniej i bez bezwartosciowego znaczka, to to robie.
  • Odpowiedz
@speedygonzales1: edifice zawsze są dobrym wyborem. Crazytime jak najbardziej ok. Co do wspomnianych Chińczyków z ali, to serio warto popatrzeć na steeldive i addiesdive. No chyba, że się obracach wśród znawców zegarków, to trzymaj się oryginalnego wyboru. Pasek założysz jaki będziesz chciał
  • Odpowiedz
@Proogramista: Wątpię aby w przypadku tak masowego modelu do ceny dodawano wiele za markę, płaci się za gwarancję i dokładność wykonania. Pamiętam jak się wszyscy zachwycali chińskimi seagullami a potem wyszło że jakość pozostawia wiele do życzenia a zegarmistrzowie nie chcą tego dotykać ( i się nie dziwię, dłubałem jeden chiński mechanizm i to jest dramat).

Gx
  • Odpowiedz
płaci się za gwarancję i dokładność wykonania

@Man_of_Gx: W tej cenie masz prawie 3 takie zegarki, a jakosc wykonania jest dokladnie taka sama bo mechanizm jest taki sam. Jedyne co jest inne to wlozenie mechanizmu do obudowy.....

chińskimi seagullami a potem wyszło że jakość pozostawia wiele do życzenia a zegarmistrzowie nie chcą tego dotykać

@Man_of_Gx: Ale to nie przez jakosc, jak chcesz cos naprawic nawet w najprostszym mechanizmie
  • Odpowiedz
@Proogramista: Poczytałem i faktycznie nie ma zbytnio narzekań na PD, aż się rozejrzę choć jest plan na Hamiltona Venturę.
A co do zegarmistrzów to jednak problem jest taki że co parę lat trzeba każdego mechanika przeserwisować i zakup nowego mechanizmu nic nie pomagał bo nowe bywały nieprzesmarowane więc albo dłubiesz sam albo masz zegarek szufladowy.

Gx
  • Odpowiedz