Wpis z mikrobloga

Tak sie zlozylo ze od wczoraj nie wlazilem na internet (grill za miastem). Rano siedze ze znajomymi przy kawce i kumpela cos tam sprawdza na telefonie. Po czym zadaje pytanie:
"jaki snajper strzela w ucho?"

Nie mialem pojecia o czym mowi wiec odpowiadam:
"albo bardzo dobry i trafil albo nieudol ktory celowal w leb i nie trafil. Bo zapomnial ze czasem wieje wiatr i nie wzial pod uwage jeszcze kilku czynnikow. A tak z ciekawosci - jaka odleglosc?" (myslalem ze powie 600m albo wiecej).

Kumpela mowi ze 120m.

Poplulem sie kawa :)

Ze 120m nie trafic w obiekt wielkosci lba z karabinu snajperskiego to trzeba byc uposledzonym.
Az se przypomnialem strzalanie w wojsku ze zwyklego AK47 duuuuuzo starszego odemnie bez zadnych optycznych przyzadow celowniczych - tylko muszka i szczerbinka. Banal :)

Dopiero pozniej powiedziala ze chodzi o zamach na trumpa. I wszystko przestalo byc oczywiste :)
#trump #usa #zamach #polityka
  • 42
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Spojler22: I dalej to bylo 120m.

Bardzo ruchliwa byla to glowa. Poczytaj sobie troche o predkosci pocisku z karabinu snajperskiego - potem przypomnij sobie ze to bylo 120m.

Potem zmierz se glowe.
  • Odpowiedz
Az se przypomnialem strzalanie w wojsku ze zwyklego AK47 duuuuuzo starszego odemnie bez zadnych optycznych przyzadow celowniczych - tylko muszka i szczerbinka.


@gorzki99: O tym samym pomyślałem, gdy zaczęli wrzucać szczegóły "zamachu"
  • Odpowiedz
@gorzki99: zwróć uwagę, że trump odwrócił łeb w kierunku strzelca zamiast przemawiać do tłumu. Jak na moje to secret service czekała aż zabójca strzeli do trumpa. To jest ten sam przypadek co w Izraelu. Oni nie pociągneli za spust, oni pozwolili, żeby ktoś inny pociągnął.

Dopiero jak strzał został oddany, to snajperzy secret service zdjeli zamachowca xDDDDD

No ale czego się spodziewać po mainstreamie. Ogólnie to Trump powinien iść na
  • Odpowiedz
@gorzki99: To nie był karabin snajperski tylko zwykły ar. Po drugie masz świadomość że strzelasz do człowieka a nie tarczy a więc ręka drżała. Trump miał niewiarygodne nieludzkie szczęście.
  • Odpowiedz
  • 0
Dopiero jak strzał został oddany, to snajperzy secret service zdjeli zamachowca xDDDDD


@kjungst: No dokladnie. Tylko tego czy pozwolili na strzal zeby zabil, czy pozwolili na strzal zeby strzeli bez zabijania to za naszego zycia sie nie dowiemy.

To nie był karabin snajperski tylko zwykły ar

@Vinizius OK ze zwyklego kilkudziesiecioletniego AK jestem w stanie ze 120m trafic w leb.
A ze strzelasz do czlowieka ktorego nienawidzisz (no bo
  • Odpowiedz
  • 0
@Vinizius: Miras pozwole sie niezgodzic. Planujesz cos niezgodnego z prawem. I to cos grubego.

Na moje to nie jest tak ze wczoraj koles wpadl na taki pomysl. Planowal i sie przygotowywal. nakrecal sie. Raczej mial wliczone ze nie przezyje.

Co wybierasz: Nie przezyc po wykonaniu zadania czy nie przezyc po spierdfzieleniu zadania?

I dalej... te 120m to jest smiech na sali.
  • Odpowiedz
A ze strzelasz do czlowieka ktorego nienawidzisz (no bo rzeciez jak strzelasz to raczej nie palasz do niego sympatia) to jeszcze moze byc atut.


@gorzki99: No właśnie widać na nagraniu z zamachowcem jaką oazą spokoju był. Jak opętany gdy zobaczył stragan z ulotkami Trumpa. Nic dziwnego że nie trafił. Ale szuraj tam dalej XD
  • Odpowiedz
Dopiero jak strzał został oddany, to snajperzy secret service zdjeli zamachowca xDDDDD


@kjungst: No dokladnie. Tylko tego czy pozwolili na strzal zeby zabil, czy pozwolili na strzal zeby strzeli bez zabijania to za naszego zycia sie nie dowiemy.


@gorzki99: Nie ma czegoś takiego jak strzał bez zabijania. Trump równie dobrze mógł dostać kulkę między oczy. To wszystko było dziełem przypadku.
  • Odpowiedz
  • 0
@fogfogfog: Tys to widzial wojsko jak swinia gwiazdy (nie nazywam Cie swinia - jest takie powiedzenie bo po prostu swinia nie potrafi spojrzec w gore ze wzgledu na budowe anatomiczna)

Ja natomiast w wojsku co strzelanie to mialem urlop. Zazwyczaj 47/50 A max to 49/50 przy podwojnym strzale w to samo miejsce. Starym AK47 bez zadnej optyki.

Wiec po prostu mnie niezle rozbawiles jaki Ty to super
  • Odpowiedz
  • 0
Nie ma czegoś takiego jak strzał bez zabijania.


@kjungst: Zartujesz prawda? To strzelac wybiera w co celuje. Wybierze leb to strzela w leb. Wybierze obok to strzela obok.

Przypadek i strzal do celu bardzo sie nie lubia.
  • Odpowiedz
@gorzki99: ależ ja nie chciałem urazić dumy Pana szeregowego, nigdzie nie twierdziłem, że jestem lepszym strzelcem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Po prostu ja strzelałem z broni, o której ty wydajesz osądy, tylko tyle.
Nie ma co gadać, Ciebie i tak nic nie przekona, że to nie ustawka, ani ja, ani Pan ekspert z polsatu, jak to mówią - szkoda czasu i atłasu (ʘʘ
  • Odpowiedz
  • 0
Nie ma co gadać, Ciebie i tak nic nie przekona, że to nie ustawka, ani ja, ani Pan ekspert z polsatu, jak to mówią - szkoda czasu i atłasu (ʘʘ)


@fogfogfog: Ale ja nigdzie nie napisalem ze to ustawka. Ja tylko dopuszczam taka mysl bo 120m to jest smiech na sali jak strzelasz do obiektu o szerokosci 17cm. nawet z karabinu bez optyki.

Ale zrobilem obliczenia. Sa nieprecyzyjne bo nie dogooglalem
  • Odpowiedz
  • 0
"Słuchaj młody, masz tu AR15 tylko celuj w ucho!" xD No chłop #!$%@?ęty xD


@taki_typa:

A moze powiedzial celuj 50cm od trumpa. Zabij kogos innego. A wyszlo jak
  • Odpowiedz