Wpis z mikrobloga

Serdecznie nie pozdrawiam użytkownika @rybsonk

Niedzielny poranek a wykopek tym postem już doprowadził mnie do takiej irytacji, że aż muszę się uzewnętrznić #zalesie

Otóż w nocy zobaczyłem post, w którym ww. użytkownik przedstawia rzekome pochodzenie "La Furia Roja". Z racji tego, że o Hiszpanii co nieco wiem i posługuję się biegle hiszpańskim to od razu zorientowałem się, że przedstawiona przez niego wersja nie tylko jest nieprawdziwa, ale na dodatek kompletnie błędna merytorycznie. Co więcej po szybkim googlowaniu znalazłem na wykopie ten sam post wrzucony przez niego kilka lat temu, gdzie Mirki w komentarzach również zwrócili mu uwagę, że to bullshit.
Ja bez żadnej dozy insultacji, spytałem Mirka jaki jest sens wrzucania tego samego postu z nieprawdziwą informacją i wrzuciłem link do artykułu wyjaśniającego tą sprawę. @rybsonk usunął mój komentarz i zarzucił mi, że go obraziłem. Więc dodałem drugi komentarz, gdzie tylko podlinkowałem artykuł. Mirek znowu usunął komentarz po czym dodał mnie na czarno.

Wiem, że ten portal od kilku lat schodzi na psy, ale czy na prawdę tagując post jako gruparatowaniapoziomu nie wartoby przynajmniej zamieszczać prawdziwych informacji?

Dla hispanoblantes zaciekawionych skąd wzięła się "La furia roja" zostawiam LINK do artykułu. Dla wykopków nie władających hiszpańskim w ciągu dnia pozostawię w komentarzu pod tym postem krótkie streszczenie w języku polskim.
#pilkarskieciekawostki #euro2024 #hiszpania #pilkanozna
  • 5
  • Odpowiedz
  • 3
@odislaw: Tak jak napisałem, zamieszczam krótkie streszczenie

Historię należy zacząć od wieku XVI. Katolicka Hiszpania znana ze swojej inkwizycji, doprowadziła w 1566 roku do powstania protestantów przeciwko inkwizytorom zwanej wojną osiemdziesięcioletnią. Powstanie to swoim zasięgiem ogarnęło także Niderlandy. Powstańcy w trakcie buntu m.in rabowali kościoły, niszczyli obiekty sakralne. W 1576 dokonano buntu w Antwerpii. Hiszpanie bardzo brutalnie spacyfikowali miasto i podpalili je. W wyniku pacyfikacji zabito około 8000 buntowników. Wydarzenia
  • Odpowiedz