Wpis z mikrobloga

[0.8] Update programiku do pobierania ksiąg wieczystych z portalu ekw.ms.gov.pl

Link do exe: wersja 0.8

Co nowego:
* proxy w formie testowej
* poprawiony kod
* nowe UI
* podwaliny pod nowe funkcje w przyszłości

Sukcesywnie będę dodawać zaproponowane przez was funkcje, w tym tygodniu mało nowych funkcji, kilka poprawek i nowe UI

https://github.com/Rzezimioszek/eKW-pobieracz

#ekwpobieraczek
#ksiegiwieczyste #python #selenium #geodezja #nieruchomosci
RZM_4 - [0.8] Update programiku do pobierania ksiąg wieczystych z portalu ekw.ms.gov....

źródło: eKW08

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@RZM_4: Dorzucę taki mały tip. Jak chcemy znaleźć księgę wieczystą do konkretnej działki i chcemy trochę ograniczyć zakres przeszukiwanych księg to:

1. Wchodzimy na geoportal, znajdujemy działkę, prawy > kopiujemy identyfikator działki.
2. Wchodzimy na https://ekw.plus/
3. Wklejamy identyfikator działki do Wyszukaj KW i Wyszukaj.
4. Dostaniemy wynik ze znalezioną księgą wieczystą. Stronka wyświetla kod wydziału, ostatnią cyfrę księgi i cyfrę kontrolną.
5. Potem zabawa w excelu + https://romek.info/ut/kw-serial-gen.php
Horvath - @RZM_4: Dorzucę taki mały tip. Jak chcemy znaleźć księgę wieczystą do konkr...

źródło: Zrzut ekranu 2024-07-13 222710

Pobierz
  • Odpowiedz
@RZM_4: Da radę, żeby okna chrome otwierały się zminimalizowane/w tle czy nie da się tego przeskoczyć, tak by móc korzystać z kompa podczas pobierania?
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Horvath ostatnio próbowałem aby wcale nie wyskakiwało okno i to nie daje dobrego efektu, będę spróbuję z minimalizacją. Gdy ja chcę pobierać i korzystać to korzystam z PowerToys od Microsoftu i skrótem windows+ctrl+T blokuje okno z którego korzystam na wierzchu wtedy wszystko wyskakuje po tym oknem. Jest to jednak rozwiązanie na około i dlatego będę chciał coś z tym zrobić. Btw. Nie napisałem ale w tej wersji da się pominąć ściąganie
  • Odpowiedz
@RZM_4: A jak się w ogóle pobiera jedna księgę wieczystą?
W Pobieraczku gdy tworzę listę *.txt w którym wpisuję jeden konkretny numer KW który znam, w ustawieniach wybieram PDF, i klikam "Pobierz pojedynczo" to otwiera się wyszukiwarka ksiąg KW w Chrome, mam komunikaty że pobrało wszystkie księgi, pasek pobierania mam na 50% (nic nie daje klikanie Stop) i nie idzie dalej, a pobiera się do wybranej lokalizacji tylko plik .json
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@lukecz z tego co piszesz to musiał pojawić się błąd podczas otwierania działów księgi, plik json oraz CSV są generowane na podstawie wstępnych informacji przed wejściem w treść księgi. Program powinien następnie wejść w treść księgi jeśli taka istnieje, a następnie je pobrać. Treść o poszczególnych działów powinna być widoczna podczas pobierania. Nie wiem z jakiego powodu pojawia się u Ciebie błąd i ewentualne otworzenie błędu będę próbował robić jutro na
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@lukecz sprawdziłem na wirtualnej maszynie i pobiera pdf, ale nie dawało mi to spokoju i zrobiłem nową wirtualną maszynę bez chroma i tam przez edge nie pobiera tylko próbuje przez sam silnik chromium i to nie działa, następnie zainstalowałem na czysto chrom i zaczęło działać. Więc jeśli masz chrom to spróbuj zaktualizować, a jeżeli nie masz do mimo moich prób edge jako alternatywy nadal jest on wymagany, natomiast wiem już jaki
  • Odpowiedz