Wpis z mikrobloga

Szkoda, że prawie żadna firma w Polsce nie korzysta z Blazor. Jest to dla mnie zresztą niezrozumiałe. Przecież Blazor dzięki wykorzystaniu WebAssembly pozwala wyeliminować pisanie kodu w JavaScript, w ogóle nie trzeba tego paskudztwa tykać. Pisze się kod w C# zamiast w Javascript i kod C# jest kompilowany do kodu binarnego wykonywanego w przeglądarce, to jest takie piękne, a firmy jeszcze tego nie odkryły czy o co chodzi? :( To nawet nie musi być C# - może być Java czy C++ - chodzi o WebAssembly - to WebAssembly kompiluje kod do postaci binarnej wykonywanej w przeglądarce. ALE czemu do ch to nie jest powszechnie używane ja się pytam??!!

#pracait #dotnet #javascript #backend #frontend
aleksc - Szkoda, że prawie żadna firma w Polsce nie korzysta z Blazor. Jest to dla mn...

źródło: aaa

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
@aleksc: duży overhead w interakcji z DOM, mało rozwinięty ekosystem, dłuższy czas developmentu, problem z kompatybilnością wsteczną.

Ja osobiście kibicuje WebAssembly i czekam na standard 2.0, który wyelimuje 1 rzecz o której pisałem. Na razie WebAssembly ma problemy wieku dziecięcego i jest pewnym trade offem jak wszystko w sumie.

Jak znasz też rusta to polecam sprawdzić leptosa
  • Odpowiedz