Wpis z mikrobloga

@LuigiBros: A dałeś taśmę teflonową albo konopie? na połączeniu? Czy tam może była uszczelka? Jak była uszczelka to albo źle dokręciłeś albo trzeba by ją wymienić. A jak nie to taśma/konopie potrzebne.
  • Odpowiedz
@LuigiBros: A nie poprawka tam jest pęknięcie skoro w tamtym miejscu cieknie, do wymiany bo nie uszczelnisz tego pewnie (albo puści za jakiś czas)
  • Odpowiedz
  • 0
@lobo kupiłem druga puszkę nową, żeby sprawdzić. I dzieje się tak samo.
Jest uszczelka.
Pęknięcia nie ma. Nie zawsze cieknie w tym samym miejscu. Jak dokrece trochę bardziej/mniej to cieknie w innym miejscu.

Podejrzewałem uszczelkę też, ale wygląda że ona jest ok.
  • Odpowiedz
@LuigiBros: Gdzie dokładnie cieknie bo na zdjęciu wygląda jakby połączenie czarnego z czarnym, a nie połączenie niebieskiego z czarnym. Jak czarne z czarnym to średnio coś można zrobić są masy uszczelniające, ale prędzej czy później w ziemi puszczą raczej, jak niebieskie z czarnym to nawiń taśmy teflonowej na gwint
  • Odpowiedz
@LuigiBros: Może tam jest za krótki gwint zewnętrzny i przez to nie dociska dobrze uszczelki. Ja bym nawinął pakuły, dał pastę i zapomniał o temacie, jeśli oczywiście nie ma żadnych pęknięć.
  • Odpowiedz
  • 0
@lobo @motonita @skaza dam Wam update, bo byliście pomocni i Wam się należy :)

Puszka jest gardeny, więc kupilem złącze gardeny 25x3/4".
Musiałem do tego dokupić kawałek mniejszej rury 25 i połączyć kolejna złączka z rurą 32.

Teraz nic nie cieknie. Czyli wychodzi na to, że Gardena robi specjalnie za długi gwint 3/4", żeby pasowały tylko ich złączki.
LuigiBros - @lobo @motonita @skaza dam Wam update, bo byliście pomocni i Wam się nale...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • Odpowiedz