Wpis z mikrobloga

Pacjent to mazda cx-5 2013 2.0. Problem polega na tym, że jak odpalę to mam choinkę na desce Błąd pokazuje uo100 i uo100(00). Obroty nie słychać, że falują, ale obrotomierz wariuje, pierwsza myśl to uszkodzone ECU. Jutro zaczne sprawdzanie od wiązki czy jest przejście prądu w każdym kablu, czy masa jest w porządku, akumulator pokazuje 12.26V więc jutro go podladuje do 12,6V i nie wiem co jeszcze mogę sprawdzić. Wolałbym posprawdzam takie rzeczy, żeby przypadkiem nie wymienić dobrego ECU, bo przede wszystkim jest kosztowne. Jestem laik w takich sprawach elektryki. czy macie jeszcze jakieś pomysły co mogę sprawdzić?
#motoryzacja #samochody #mechanikasamochodowa #zrobtosam
  • 7
  • Odpowiedz
@pyszniarz: odłączyłem akumulator i podepne go jutro jak go podladuje. Jeszcze była jedna sytuacja co wyskoczył check engine I wyskoczył komunikat, żebym jeszcze raz odpalił samochód po czym czymś spalonym zasmierdzialo (?)
  • Odpowiedz
  • 0
@PlesnKaczora jest kilka firm zajmujących się sprawdzaniem i naprawą ECU. Ty niewiele jesteś sam w stanie sprawdzić, jedynie optycznie czy we wtyczce nie ma nic upalone. Najpierw sprawdź jednak bezpieczniki i przekaźniki.
  • Odpowiedz