Wpis z mikrobloga

Po Ch@#j tej całej platformie 160 posłów skoro głos ma tylko i wyłącznie oberszturmanfurer Donald. Wy@2c wszystkich posłów platformy i zostawić tylko Tuska którego głos będzie się liczył x160 i tyle. A ile taniej by było.
Za to właśnie uwielbiam konfe, każda frakcja głosuje tak jak chce bez narzuconej retoryki przez jakiegoś starca co już dawno powinien być na emeryturze. A i nawet jak jakiś pojedynczy poseł się wyłamie to raczej nie ma poważnych konsekwencji. Jak widac, to właśnie wśród tych tzw. "zamordystów" panuja standardy demokratyczne, a wśród tych co siebie mordę wycierają demokracja .... cóż.
#konfederacja #4konserwy #bekazlewactwa #neuropa #polityka
kolegazsasiedztwa - Po Ch@#j tej całej platformie 160 posłów skoro głos ma tylko i wy...

źródło: IMG_20240712_220306

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kolega_z_sasiedztwa: Ale polityki to Ty serio nie ogarniasz. A tak sie starasz :DDD

A i nawet jak jakiś pojedynczy poseł się wyłamie to raczej nie ma poważnych konsekwencji.


No ok. Pelna zgoda. Tu sie nie ma czego czepiac ze to jest fajne. Wiesz gdzie lezy roznica? Ano
  • Odpowiedz
@smutny_przerebel: obaj siebie warci. Tylko że różnica pomiędzy kaczorem a donaldem jest taka kaczor nie pier@#$li farmazonów o demokracji i praworządności.
Poza tym po ci wciskasz kaczora do wpisu który ani słowem o nim nie wspomina? Niczym nie różnicie się od pisiorow... Takie same z was sekciarze, z tą różnicą że oni przez lata powtarzali "a za po" a wy nos stop pie@#e "a bo PiS"
  • Odpowiedz
@gorzki99: co ty za bzdury wypisujesz, jak typowy fanatyk myślisz zero-jedynkowo.
Była kampania wyborcza, politycy jeździli od wioski do wioski i to był czas na zadawanie pytań kto jaki ma światopogląd czy jakie podejście to różnych tematów.
Dla mnie istotnych jest tylko kilka spraw na których mi zależy żeby politycy wybierani przeze mnie głosowali tak jak "ja chcę", na wszystkie inne mam wy@#$ne i nie zależy mi na tym jak
  • Odpowiedz
Wy@2c wszystkich posłów platformy i zostawić tylko Tuska którego głos będzie się liczył x160 i tyle. A ile taniej by było.

@kolega_z_sasiedztwa: imo to jest bardzo dobry pomysł. Parlament z głosem ważonym na podstawie poparcia ogólnokrajowego. W Polsce partie i tak są wodzowskie, a posłowie muszą trzymać się 'dyscypliny partyjnej'. W dodatku zniknie śmiertelny problem dla nowych graczy w postaci przekupnych posłów (case kukiza i pisu). W dodatku poprawiłoby się
  • Odpowiedz
@kolega_z_sasiedztwa: to jest właśnie debilne w Konfederacji. Głosujesz i nie wiesz czy twój głos pójdzie na Bosaka i zakaz handlu w niedzielę czy na Mentzena, który chciałby totalnie uwolnić handel. Gdzie tu sens? Jak można postawić krzyżyk przy takim komitecie jak w ogóle nie masz pojęcia kogo twój głos wpuści do Sejmu? Ważne że "antysystemowcy". Chcecie konkretów? Nie!!
A Donald Tusk jasno powiedział, że PO będzie prochoice i jak również
  • Odpowiedz
Po Ch@#j tej całej platformie 160 posłów skoro głos ma tylko i wyłącznie oberszturmanfurer Donald.


@kolega_z_sasiedztwa: a zdajesz sobie sprawę, że istnienie na polskiej scenie politycznej partii wodzowskich, to zasługa ordynacji, w której szaremu posłowi bardziej opłaca się być BMW wodza, niż słuchać swoich wyborców?
  • Odpowiedz
Po Ch@#j tej całej platformie 160 posłów skoro głos ma tylko i wyłącznie oberszturmanfurer Donald.


@kolega_z_sasiedztwa: Robi to czego chcą wyborcy. Partia obiecała prawo do aborcji, więc to nic nadzwyczajnego, że jeśli ktoś należy do PO, to ma tak głosować zgodnie z linią partii. Jak jakiemuś posłowi się nie podoba, to niech znajdzie inną partie.

Natomiast jest 160, bo posłowie nie zajmują się tylko głosowaniem i trudniej przekupić wszystkich naraz.
  • Odpowiedz
@Tymajster: To w UE nie wiesz na kogo głosujesz. W sejmowych masz listę i dajesz głos na danego człowieka z lista. Jeśli partia przekroczy próg wyborczy to twój głos może jedynie sprawić, że w danym okręgu partia dostanie mandat i zwiększy szansę twojego wyboru na zdobycie tego mandatu, ale i tak będziesz wiedział komu pomagasz.
  • Odpowiedz
imo to jest bardzo dobry pomysł. Parlament z głosem ważonym na podstawie poparcia ogólnokrajowego. W Polsce partie i tak są wodzowskie, a posłowie muszą trzymać się 'dyscypliny partyjnej'


@siadatajta:

Przecież nie w każdej sprawie obowiązuje dyscyplina partyjna. Poza tym czasem się zdarza, że część posłów stawia się wodzowi nawet przy dość ważnych głosowaniach (najlepszy przykład to bunt konserwatywnych pisowców przeciwko piątce dla zwierząt).
  • Odpowiedz
Za to właśnie uwielbiam konfe, każda frakcja głosuje tak jak chce


@kolega_z_sasiedztwa: Czyli finalnie są całkowicie nieskuteczni, mogą robić co chcą, a ich wyborcy i tak będą szczęśliwi, bo przecież wulnuść jest? Chłopie, że tobie nie wstyd tak xD To są już takie poziomy fanatyzmu, albo frajerstwa, którego ja nie jestem w stanie ogarnąć.
  • Odpowiedz