Wpis z mikrobloga

Mirki prosiłbym was o pomoc,

Eksperymentowałem z AI dokładnie z zamianą głosu i wykupiłem kitsai aby stworzyć parodie piosenki głosem wokalisty. Wstawiłem na YouTube i nie było żadnej informacji o prawach autorskich oprócz tego że ograniczone w Azji i innych krajach ale w PL nie. Dostałem informację na mail od YouTube że zdejmują mi piosenkę z kanału i blokują konto na rzecz roszczenia o prawa autorskie. Dziś rano o 10:00 dostałem maila z treścią

W imieniu wytwórni muzycznej <cenzura> chcielibyśmy poinformować Cię, że oficjalnie podaliśmy sprawę do prokuratury w związku z plagiatem oraz fałszerstwem naszego utworu. Zostały użyte metody niedozwolone prawnie, aby fałszywie zaprezentować utwór w zmienionej wersji głosem oryginalnego autora.

Czy coś mi grozi? Napisałem do nich odwołanie i prośbę aby nie robić nic bo nie brałem za to pieniędzy a w opisie było jasne napisane że to sztuczną inteligencją tylko w celach humorystycznych.

#sztucznainteligencja #pomocy #aicover #tworczoscwlasna #prawo #pytanie
  • 7
  • Odpowiedz
@dominik-sewczuk: mają prawo wystąpić do prokuratury jeśli uważają to za przestępstwo. Jeśli prokuratura uzna ich racje zostaną postawione zarzuty a jeśli nie to i tak będą mogli dochodzić swoich praw na drodze cywilnej. Nie ma znaczenia w jakim celu wykorzystałeś głos i wizerunek tego artysty.
  • Odpowiedz
Tag #tworczoscwlasna i AI ()

Może jednak warto, żebyś trochę pochodził po sądach i cie panowie prokuratorzy wyedukowali, że klikanie jakichś promptów, to żadna "twórczość własna".
  • Odpowiedz
@dominik-sewczuk: Wyłączyłeś monetyzacje? Skoro utwór przeszedł przez algorytm platformy YouTube, autor musiał zezwolić na ponowne wykorzystywanie utworu -remix / blend / parodia, jeśli dostałeś taki mail utwór najprawdopodobniej był parodią obrażającą samego autora / zarabiałeś z utworu, jeśli żadne z powyższych u ciebie nie wystąpiły, to strasznie upośledzeni ludzie muszą pracować w tej wytwórni skoro dają zgodę na ponowne wykorzystywanie a potem pozywają do sądu.
  • Odpowiedz