Wpis z mikrobloga

#rower #hobby #sport #kolarstwo Cześć Mirabelki i Mireczki, zwracam się z prośbą o doradzenie czego tak na prawdę potrzebuje. Chce zacząć przygodę z jazdą na rowerze (dodam, że mam za sobą maraton). Chciałbym żeby ten rower był dobry pod przygotowania do amatorskiego iron mana. Nie będę nigdzie startował, najpierw chce to zrobić sam dla siebie, nie ważne ile by czasu zajęło.

Dużo czytałem, potrzebuje czegoś uniwersalnego, powiedzmy 60 asfalt 20 utwardzone 20 leśne, polne. Wyszło, że potrzebuje Gravela, poszedłem do sklepu okazało się, że ceny zaczynają się od 5k za coś porządnego. Dla mnie szczerze to mega dużo jak za rower, bo dotychczas wydawałem malutko na moje hobby, i maraton zrobiłem w osprzęcie za 200 zł. Przejechałem się na Meridzie silex 200 no i zakochałem się wręcz, mega zajebisty rower, praktycznie to samo jeździ. Tylko cena to 5k. Znalazłem coś bardziej z nastawieniem szosowym tańszego . Romet huragan 2023 za 2100 tylko, że opony to 25 i mam obawy, że nie nadadzą się na takie trasy jak przewiduje.

Generalnie potrzebuje czegoś na długie dystanse, trasa dosyć zróżnicowana, i teraz pytanie czy warto faktycznie zainwestować w tą Meride, czy może ten Romet wystarczy i też da radę, czy może w coś bardziej typu cross?

Z góry dzięki za wszystkie porady :)
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Sh3rI0ck: jak już masz te 5k to inwestuj w coś na hamulcach hydraulicznych. Marton za 200zł można zrobić, IM już nie :))))))) a rower to już w ogóle studnia bez dna! Mam sklep rowerowy, wiem co piszę.
Kupuj Ridleya Kanzo A. Kolosalną różnicę zrobią Ci hamulce hydro w terenie, to w końcu hamuje normalnie.
https://prorowery.pl/pl/p/Rower-gravel-RIDLEY-KANZO-A-Apex1-HDB-Black/999069
O rozmiar dopytaj ten sklep, który jest dystrybutorem Ridleya na Polskę.
Gravel tak w ogóle
  • Odpowiedz
@Sh3rI0ck opony 25mm to za mało na leśne ścieżki. Zdarzało mi się na poprzedniej szosie z oponami 25 przejechać po szutrach itp. Trzeba było uważać na uślizgi przedniego koła. Jak chcesz jeździć także po szutrach to potrzebujesz czegoś z min 30-32mm. Takie opony można założyć dopiero w szosach z hamulcami tarczowymi. Co do tego Rometa to spokojnie zrobiłbyś na nim IM. Moi znajomi zaczynali na podobnym sprzęcie i robili na na
  • Odpowiedz
@barman84 jeśli przed zrobi basen, a po jeszcze 3-4 godziny biegu to już trochę zmienia... Tym bardziej że jeśli pójdzie w gravel średnia prędkość spadnie...
  • Odpowiedz
  • 0
@Sh3rI0ck rowery ogólnie są drogie i tyle, te modele za 2-3k to budzetowce które będą jeździć ale po czasie przestaną wystarczać i czegoś będzie im brakować. Za te 5k kupisz już spoko sprzęt
  • Odpowiedz