Wpis z mikrobloga

Szanowni, bank nie chce uznać mojego ubezpieczenia mieszkania z cesją jako zabezpieczenia kredytu hipotecznego. Twierdzą, że w ubezpieczonych ryzykach nie ma powodzi, chociaż jest i widzę ją w dokumentach (ubezpieczenie w TU Europa). Dwa razy prosiłem bank o ponowną weryfikację i dwa razy odrzucili moje ubezpieczenie, teraz dostałem już drugi monit z banku z zagrożeniem wypowiedzenia umowy bo nie wywiązuję się z postanowień.

Jakieś pomysły?

#banki #kredythipoteczny #ubezpieczenie
  • 8
  • Odpowiedz
@Greggi: Najbezpieczniej będzie kupić ubezpieczenie w "lubianym" przez bank ubezpieczycielu (czyli takim, którego produkty bank sprzedaje, z odpowiednim zakresem ochrony oczywiście), przekazać polisę do weryfikacji, a następnie złożyć reklamację z żądaniem zwrotu pierwotnej kwoty ubezpieczenia w TU Europa ze względu na niekompetencję pracowników podczas weryfikacji ubezpieczenia (o ile to co piszesz jest prawdą, bo często powodzie są dodatkową, płatną opcją i to że w OWU jest wspomniane np. o powodzi
  • Odpowiedz
  • 0
@MichaelT128: dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Mam wariant All Risk i na pewno jest w nim powódź, tak mnie zapewnił pracownik infolinii. I tak też wynika z OWU. Problem prawdopodobnie w tym, że w samej treści polisy jest niewiele , za to w OWU czytam że "w wariancie All Risk odpowiadamy za: i jest tam powódź ". Ale właśnie na czacie banku dowiedziałem się że bank weryfikuje tylko treść polisy, a
  • Odpowiedz
@Greggi: Tak to jest jak się kupuje tanie ubezpieczenie w firmie Krzak jak TU Europa. Wystarczy wpisac w Google i widać oceny 2.4 i tam też są ludzie co narzekali na wariant AllRisk i wydymanie ich bez mydła czyt. bez odszkodowania.

PS: z lektury opinii ludzi co dali opinie to te całe TU Europa to cwaniaczki co lubią brać Waszą kasę, ale jak trzeba wypłacić to sprzedadzą duszę diabłowi byleby
  • Odpowiedz
  • 0
@MWittmann: niestety nie zrobiłem researchu, potrzebowałem na szybko i oczywiście teraz żałuję wyciągając wnioski na przyszłość. Dzięki.
  • Odpowiedz
@Greggi: dlatego ja jestem zadowolony z agenta od ubezpieczeń - ogarnia dobrze, wie na co zwrócić uwagę jak polisa jest na mieszkanie pod hipoteką, z OC/AC podpowie jakie opcje dobre. nie chce go tu reklamować na publicznym, ale na priv mogę dać namiary.
  • Odpowiedz