Wpis z mikrobloga

Studia są chyba jedną z niewielu realnych szans na znormiczenie po ukończeniu szkoły średniej. Jeżeli jakiś przegryw ma możliwość pójścia na nie niewielkim kosztem (szczególnie psychicznym), to powinien spróbować, żeby później nie żałować. Może się uda, może nie, ale to ostatnia szansa, żeby znaleźć się wśród rówieśników. No i wykształcenie też się przyda, żeby nie robić w kołchozie fizycznie.
#przegryw
  • 16
  • Odpowiedz
@Szary_Anon: za dużo by mi nie dały jeśli chodzi o wykształcenie i tak na ochronie bym robił po studiach. Bo mnie interesuje wychowanie fizyczne i na tym byłem ale zrezygnowałem , a po tym roboty nie ma za bardzo, na nauczyciela się nie nadaje.
  • Odpowiedz
@Szary_Anon: to tak nie działa xD. Nie ma czegoś takiego jak wyjście z przegrywu, przegrywem jest się od urodzenia bo to kwestia genów. W życiu przegrywa nie ma czegoś takiego jak zmarnowane szanse.
  • Odpowiedz
  • 0
@Sandevistan: Zbyt długo siedzę na tym tagu, żeby bawić się w sprzeczki o jakieś definicje przegrywu. To dziecinne. Życzę wszystkim wyjścia z przegrywu, bez znaczenia, czy ktoś inny będzie uważał, że to nie był przegryw.
  • Odpowiedz
  • 0
@Sandevistan: Dziękuję za miłe słowa. Ta przemiana to najlepsze co mnie spotkało w ostatnim czasie. Wyzbyłem się frustracji, stałem się spokojniejszy. Mam nadzieję, że stary Ignite nie wróci. To nie byłem ja, tylko zakompleksiony człowiek piszący to, co większość, żeby wpasować się w tłum.
  • Odpowiedz
@Szary_Anon: ja też jestem na lekach a jedyne co się zmieniło to , to że mam wyje bane już w to że jestem przegrywem bo wiem że lepiej nie będzie, więc to nie kwestia kompleksów, a twojego fałszywego przekonania że studia dla przegrywa coś dadzą xd
  • Odpowiedz
  • 0
@Alvarez17: Nie twierdzę, że wszystkim studia pomogą. Pewnie większości nie, ale to najlepsza możliwość. Sam ich nie skończyłem i siedzę na wsi. Nie widzę żadnych możliwości, żeby stać się normikiem, bo nie mam żadnych kontaktów z ludźmi w moim wieku. Szkoła, studia wymuszają kontakty z ludźmi na stopie bliższej niż w przypadku pracy.
  • Odpowiedz