Wpis z mikrobloga

Grande Punto, wie ktoś gdzie może leżeć problem? a) Praktycznie przestała działać klimatyzacja, mysle że chłodzi na ok.10-20%, po odpaleniu pojawia się takie syczenie z nawiewu. b) Nie wiem o co chodzi, ale mimo że klimatyzacja jest wyłączona kręci się kompresor? Z tego co kojarzę to gówienko się włączało tylko w momencie włączonej klimatyzacji. c) Wentylator chłodnicy się nie odpala, czy to po włączeniu klimy czy to na dłuższym postoju bez klimy. Mamy dziś 35 stopni i wentylator nie zalcalzyl się ani razu mimo dłuższego postoju na włączonym silniku. Na początku myślałem że tylko klima jest nie nabita, a tutaj jakieś dziwne inne rzeczy. #mechanikasamochodowa
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Azurusek też mam problem z klimą w grande punto. Częściej nie działała niż działała. Potrafiła się wyłączyć w trakcie jazdy i czasami wracała do działania a czasami nie. Często przy skręcaniu się wyłączała. Podobno popalona elektronika, zrobili mi to tyle ile mogli i powiedzieli ze może trochę pochodzi a może nie. Cała klima do wymiany jak padnie.
  • Odpowiedz
@Azurusek: Jeżeli masz czynnik to trzeba sprawdzić czujniki i dodatkowo moduł wiatraka albo przekaźnik jak starsze auto. Bezpiecznik klimy do sprawdzenia. Być może sprzęgło kompresoora szaleje
  • Odpowiedz
  • 0
@vidic15: Mi wszystko działało, aż dwa tygodnie temu pojawiło się syczenie w klimie. Sprawdziłem na necie i mowa że czynnik, ale teraz zauważyłem że wentylator w ogóle się nie odpala, a na dodatek klima cały czas jakby była odpalona... Mimo że klimatyzacja na off...
  • Odpowiedz
@Azurusek wentylator chodzi jak chodzi sprężarka klimatyzacji, jak nie działa sprężarka to wentylator ruszy tylko przy bardzo wysokiej temperaturze w układzie. Kompresor kręci się zawsze bo masz go sterowany albo przez elektrozawór albo przez sprzęgło. Jak chłodzi bardzo słabo to może ci się nie otwierać zawór albo masz mało czynnika.
  • Odpowiedz
@Azurusek no u mnie podobnie. Właczam klimę i słyszę ze coś się próbuje załączyć ale nie chłodzi (wentylator się nie kręci). Też wszystko działało do czasu.
  • Odpowiedz
  • 0
@cacyyy: @sberatel xD No największa beka jest taka że auto ma 16 lat i klima nie była dobijana nigdy. Jest szansa że to po prostu ubyło samo z siebie przez ten okres czy akurat musi być nieszczelność. Dodam że od dwóch tygodni ta klima przy uruchamianiu chłodzi tak na 10-20% max, więc raczej bym był za tym że klima jest szczelna, ale czynnik wyparował na przestrzeni lat.
  • Odpowiedz
@Azurusek: za mało czynnika jest. Jak za mało czynnika to czujnik ciśnienia rozłączy sprężarkę jak ruszy. Wiatrak na chłodnicy klimatyzacji rusza po jakieś chwili, jak sprężarka nabije ciśnienie w układzie.
  • Odpowiedz