Wpis z mikrobloga

Szczerze mówiąc myślałem, że nastroje antyukraińskie w innych krajach są większe niż w Polsce, bo my z siebie robimy takie moralne mocarstwo. I nie wiem, może są duże, ale jak wchodzę w bańki twitterowe w innych krajach, to ja tego totalnie nie widzę.

Przykładowo Czechy zawsze słynęły z prorosyjskości, ale jak wchodzę w jakieś ostre tweety ich ministrów/premiera/prezydenta na temat rosji, to tam nie ma wielkiego bólu dupy i z grubsza się z nim zgadzają. W innych krajach tak samo.

A u nas Tusk, Duda czy ktokolwiek napisze coś pozytywnego o Ukrainie czy negatywnego o rosji i od razu zbiera się dość masowo ten cały Konfiarski odpad społeczny, czego - zaznaczam - nie ma w przypadku baniek innych państw, nawet tych teoretycznie prorosyjskich. Dno.

#polityka #4konserwy #neuropa #ukraina #konfederacja #wojna #rosja #bekazkonfederacji
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Gours: Żle na to patrzysz, po prostu zachód ma wywalone w tą wojnę i zachód zawsze był pro rosyjski bardziej niż pro ukraiński. Na zachodzie mieszka pełno rusków i to już przed wojną mieszkali, robienie interesów z Rosją i tak dalej. Nikogo na zachodzie za bardzo nie obchodzi ta wojna, a z pewnością nie jak przeciętnego Polaka więc nie ma jakiś mocnego podziału wśród ludzi. Dla przykładu to dla nas
  • Odpowiedz
  • 2
@washington: jak ja kocham to tłumaczenie, że to wszystko sprawka ruskich botów/trolli xD Że to wcale Polacy nie są tacy xD No nie, właśnie tacy jesteśmy. Masowe poparcie Brauna w elektoracie Konfederacji nie wzięło się znikąd i jest udokumentowane wynikami wyborów.

Poza tym rosji bardziej zależy na Niemczech i innych krajach zachodnich niż na nas.
  • Odpowiedz
@Gours mimo wszystko dwie największe partie, które skupiają 70 % elektoratu są zdecydowanie proukraińskie i rząd czy to Morawieckiego czy to Tuska mocno wspiera Ukrainę, a kwestia ukraińska to chyba jedyna sprawa w polityce zagranicznej, która aktualnie łączy duży i mały pałac.
  • Odpowiedz
z perspektywy rosji jestesmy bardzo istotnym krajem dlatego zaangazowanie tutaj duzo wieksze


@washington: Potwierdzam. Sledziłem komentarze na regionalnych portalach i przykąłdowo w takiej Bulgarii gdzie prorosyjskich jest na pewno duzo wiecej przewaząło #!$%@? po Rosji to w Polsce trole potrafiły zrobić przeciwny przekaz. Nawet w czasach gdy na onecie były komentarze potrafili z rozpedu zaplusowac komentarze z wychwalaniem Stalina i takie wisiały w popularnych.
  • Odpowiedz
@Gours: ja zauważyłem że ukrainofobia jest w Polsce ogromną i większa niż w innych krajach. Za to foliarze z innych krajów są bardziej pro rosyjscy od naszych
  • Odpowiedz