Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #samochody #mechanikasamochodowa #francja
Drogie Mireczki, jak możecie prześledzić moje wpisy z ostatniego czasu możecie zauważyć, że zmieniam co chwilę auta.

Wczoraj na przeglądzie wyszło, że Punto ma już dziurawą podłogę, a nowe Mitsubishi Grandis nie jest tym autem, które będzie mogło go godnie zastąpić (brak konserwacji podwozia, również mocna korozja). Załamka.

Okazało się jednak, że mój wujek z Francji (jest mechanikiem co prawda maszyn rolniczych, ale w samochodzie robi wszystko sam) zaproponował mi kupno Toledo z 2002r. Auto jest starsze niż Mitsubishi, ale on zapewnia mnie, że auto przede wszystkim ma zero korozji - w końcu południe Francji a dokładniej Grenoble to łagodne zimy. Silnik to 1.9 TDI, 105KM o kodzie ATD. Na ile zrobiłam risercz to jest to silnik mocno polecany i mimo wielu lat może być trwalszy niż wszystkie nowocześniejsze. Wujek jest właścicielem od nowości, a autem jeździla jego żona z dziećmi, więc na 100% musiał dbać o bezpieczeństwo.

Dwa pytania do was:
1) czy ma to sens w konteście #sct w #warszawa? Pewnie powiecie, że nie... no ale jakbym parkowała np. pod samą granicą SCT i dalej komunikacja miejsca lub rower?
2) Czy zmiana na starsze auto ma sens w ogóle? Jak wy byście postąpili w powyższym przypadku?
3) czy faktycznie auta z południa Francji mają trwalszą blachę przez mniejsze narażenia na warunki atmosferyczne?
  • 8
  • Odpowiedz
@Lyca2_eti2: ów toledo ma euro 3. Silnik sam w sobie jest na prawdę dobry, ale w PL rządzą idioci i być może niedługo to auto będzie się nadawać jedynie na złom
  • Odpowiedz
  • 0
@GeDox: sorki, poprawiłam bo jednak to jest silnik ATD o mocy 105KM. Wujek mi tłumaczył, że ma pompowtryski a nie pompę. Nie wiem co lepsze co gorsze, a on ma już Euro 4 z tego co mówi wujek gugl
  • Odpowiedz
@Lyca2_eti2: atd to 101km i jest na pompowtryskach. Zapewne szklanki i wałek już do wymiany. Raczej w dobre intecje wujka bym nie wierzył. Cały miesiąc będę się bawić za pieniążki ze sprzedaży tego auta .
  • Odpowiedz
w końcu południe Francji a dokładniej Grenoble to łagodne zimy.

@Lyca2_eti2: wujek tam mieszka to pewnie wie co mówi, ale jest to dla mnie pewna nowość że w Grenoble, połozonym u podnóża Alp, są zimy jak na południu Francji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

czy ma to sens w konteście #sct w #warszawa? Pewnie powiecie, że nie... no ale jakbym parkowała np.
  • Odpowiedz
@Lyca2_eti2: na pewno nie atd. Ja mam atd i ma 101km. 105 to było co innego.
I któreś z nich miało problem z panewkami ale to chyba na B kod silnika.

Jak mieszkasz w Warszawie i chcesz wjeżdżac do sct to sredni pomysł. Po to się kupuje samochod aby nim jeździć. Bez sensu zostawiać gdzieś i iść z buta albo komunikacja.
  • Odpowiedz