Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Obserwując polską scenę polityczną, coraz bardziej zastanawia mnie twór, jakim jest Polska 2050 Hołowni. Patria, która de facto wzięła się "znikąd". Najmłodsze, jeżeli chodzi o największe polskie partie , ugrupowanie, które w bardzo krótkim czasie wyrosło do miana koalicji rządzącej u boku KO. Zastanawia mnie, skąd taki sukces? Często też słyszę, że to koniec tego ugrupowania, jego ostatnie drgawki. W takim razie co dalej? PL2050 przejdzie do KO? Jak wy to widzicie? #polityka #polska2050 #4konserwy #lewica #ko #po #pis



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 4
  • Odpowiedz
Zastanawia mnie, skąd taki sukces?


@mirko_anonim: bo to ruch obywatelski zapoczątkowany przez kogoś znanego i potrzymany współpracą z prawdziwymi politykami (jacy by oni nie byli). Jest to raczej centrowy ruch więc wpisuje się w upodobania wszystkich którzy nie szukają skrajnych poglądów.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Partia się wzięła z wyniku Hołowni w wyborach prezydenckich. Znajdują się w koalicji z dwóch powodów - pierwszy taki sam jak lewica, ważne by PiS nie rządził. Drugi to że są z PSL, naturalnym koalicjancie PO.

Tylko w przypadku partii o podobnym profilu politycznym które są ze sobą w koalicji rządzącej jest jeden problem - duża parta konsumuje tą mniejszą. Tak jak kiedyś w przypadku PiSu i Samoobrony. Mieli
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Partia Hołowni powstała tylko i wyłącznie po to, by odebrać głosy Konfederacji i po części PiSowi, tak samo jak w poprzednich wyborach partia Petru. Wykonali swoje zadanie i już nie są do niczego potrzebni, do tego większość się zorientowała, że to oszuści, więc odchodzą w niepamięć, a w następnych wyborach pewnie jakaś nowa wydmuszka.
  • Odpowiedz