Wpis z mikrobloga

xD właśnie wracam z czytania komentarzy pod ostatnim odcinkiem, zachwytu ludzi na Reddicie czy gdziekolwiek innym, a na wykopie standardowo xD


@naganiaczherculesa: bo tam soyactwo najgorszego sortu siedzi, co rozwiera paszcze na takie typowe nerdowskie tematy. Odcinek nie był najgorszy, mimo że wciąż kłują w oczy Ci Mokebe Velaryonowie.
  • Odpowiedz
@ScarySlender: biedacka? oj nie byczq, Ród Smoka jest na poziomie pierwszych sezonów Gry o Tron a momentami nawet lepszy, sam Martin stwierdził że serial chociażby lepiej przedstawił Viserysa niż on sam... więc jest potencjał żeby przebić sukces GoT
  • Odpowiedz
@giga_jablecznik największy problem wykopka: mudżyn na ekranie xD

Velaryonowie pochodzą z Valyrii, Valyria była multikulturowa, poza tym aktor Corlysa naprawdę świetnie się spisuje, no i pojawił się na maks kilka minut.

W got też tak samo gadales jak miałeś czarnych piratów? Albo czarnego typa w Essos co chciał się ożenić z dany?
  • Odpowiedz
największy problem wykopka: mudżyn na ekranie xD


Velaryonowie pochodzą z Valyrii, Valyria była multikulturowa, poza tym aktor Corlysa naprawdę świetnie się spisuje, no i pojawił się na maks kilka minut.


W got też tak samo gadales jak miałeś czarnych piratów? Albo czarnego typa w Essos co chciał się ożenić z dany?


@
  • Odpowiedz
@Filippa: Valyria to był Rzym zmieszany z biologicznymi eksperymentami rodem z 3 Rzeszy w którym rasa panów białych z jasnymi blond włosami i fioletowymi oczami niewoliła po kolei różne ludy a nie żadne fiołkowe multietniczne królestwo (mix kolorów skóry to multietniczność nie multi kulturowość). W tym uniwersum czarnoskórzy pochodzą z Wysp Południowych oraz wyspy Naath. Jeszcze chyba na wyspach Bazyliszków występują. Jeśli ich występowanie w Westeros nie jest wyjaśnione jakąś
  • Odpowiedz
@Wiuta33 no i masz wszystko dopasowane pod target.
Amerykańska kultura jest w całości kulturą imigrantów.
Moim zdaniem jest to debilne, że ktoś narzeka na to że Amerykanie kręcą filmy w których udział biorą ludzie z ich kraju albo jeszcze lepiej - ma problem że to jakaś malformacja "białej" kultury, i poprawność polityczna, samemu konsumując amerykański produkt z innego kontynentu i obcej od polskiej kultury.

A współczesna kultura amerykańska jest tak samo kulturą amerykańskich anglosasów, niemców, irlandczyków, włochów, polaków, jamajczyków czy afroamerykanów.
Więc nie ma jednolitej kultury "białego człowieka" ani w Europie, ani w Ameryce, bo Europa jest kontynentem wielu kultur (w tym polskiej), a Ameryka jest narodem imigrantów z każdego kontynentu na
  • Odpowiedz
@Filippa: Ale ja nie narzekam na kulturę amerykańską tylko zauważam fakt że tak duże występowanie niebiałych postaci w Westeros w Rodzie Smoka mimo że nie występują w Grze o Tron nie jest możliwe do wytłumaczenia wewnątrz uniwersum i wynika tylko właśnie z sytuacji w świecie realnym. Tyle. Jakby to kręcono w latach 90 to pewnie nie byłoby ani jednej postaci czarnoskórej bo wtedy mieli ich gdzieś w kinie fantasy.
  • Odpowiedz
@Wiuta33 no ta, ale dla mnie to abstrakcja aby już nie przeboleć paru scen z czarnymi, wykopek brzmi wyżej jakby od tego zależało jego życie, obiektywie odcinek był mega fajny
  • Odpowiedz
napisałeś najbardziej generyczny komentarz bółdupiący o kolor skory z gatunku nie jestem rasistą ale..., normalnie mozna go przeklejać tylko zmieniając nazwy własne XDDD


@cytrynowyzabujca: mam głęboko w dupie oskarżenia o rasizm. Napisałem wystarczająco klarownie, że w serialu immersja jest popsuta przez taki a nie inny dobór aktorów. Interpretuj to sobie jak ci się podoba.
  • Odpowiedz
Ja akurat czytałem książki


@giga_jablecznik: chłop se przeczytał książkę o smokach i ma problem, że fikcyjna postać jest w serialu czarna xD

Jakby to była ekranizacja wydarzeń historycznych to bym zrozumiał zniesmaczenie, ale tłumaczenie tego "immersją" jest śmieszne.
  • Odpowiedz
@giga_jablecznik
@u_k1: Ma racje z immersją. Jakby Martin w książkach zrobił mix rasowy w Westeros i wyjaśnił to jakkolwiek to miałoby to sens. Bo taka sytuacja w świecie ala średniowecze nie ma żadnego sensu bez wyjaśnienia że była jakaś wielka migracja albo że jakiś bóg sobie tak stworzył ludzi różnych kolorów skóry bo mu się podobało i osiedlił w jednym miejscu. W prawdziwym świecie wyglądamy jak wyglądamy tylko dlatego
  • Odpowiedz
Jakby to była ekranizacja wydarzeń historycznych to bym zrozumiał zniesmaczenie, ale tłumaczenie tego "immersją" jest śmieszne.


@u_k1: nauczcie się w końcu, że gatunek fantasy nie jest workiem na śmieci, do którego wszystko można wrzucić.

@Wiuta33 całkowita zgoda, ale dodam jeszcze jedną rzecz, być może
  • Odpowiedz
@waro: Ksenofobia i plemienność jest w ludzkiej naturze więc wszystkie takie krainy fantasy gdzie żyją obok siebie bardzo różniący się osobnicy ale np tylko prześladowani są gumisie bo coś tam ale skrzaty już nie jest bez sensu. Albo robimy bajkę gdzie nie ma rasizmu albo jakoś to wyjaśniamy a nie tak jak w netflixowym wiedżminie. Ale nie zgadzam się że to kwestia polityki. Po prostu w USA i UK żyją
  • Odpowiedz
Ale nie zgadzam się że to kwestia polityki. Po prostu w USA i UK żyją nie biali ludzie i oni też chcą być w filmach fantasy. Kiedyś im nie pozwalano.


@Wiuta33: a to, że chcą być pokazywani to żadne odkrycie Ameryki. Mnóstwo osób czy grup społecznych chce mieć w popkulturze swoją reprezentację. No ale jednak ja stoję na stanowisku, że nie można naginać sztuki do tego typu potrzeb.

A że
  • Odpowiedz
@waro: Akurat całkowicie biała obsada nie byłaby prawidłowa bo była postać zwana Nettles której właśnie w serialu ma nie być i ona była czarnoskóra a miała dość spore znaczenie w historii


Gdyby mieli się trzymać książek to np najemnicy z Wolnych Miast powinni mieć farbowane włosy (zielone, żółte, niebieskie) bo taka tam moda była.
Inkluzywność to jest ogólna moda w kinie teraz anglosaskim. W różnych kulturach masz różne poprawności
  • Odpowiedz
Ród Smoka jest na poziomie pierwszych sezonów


@nbhd: xdd chyba się upiles i włączyłeś grę o tron. Do pierwszych sezonów nie ma żadnego podjazdu. To jest 6 sezon got fabularna nuda i farmazony przełamane epickim scenami walk
  • Odpowiedz