Wpis z mikrobloga

takie trochę moje #przemysleniazdupy

Zwalniam się z roboty mojej obecnej, w której mnóstwo pracowałem z ludźmi z zagranicy. Regularnie przyjeżdżali raz na kwartał do biura w #krakow .

Szczerze totalnie odmienił mi się z uwagi na ich opowieści pogląd na to jakim krajem jest Polska.

My tu naprawdę mamy zajebiście. Tak, ja wiem że inflacja, rząd i te sprawy ale to jest inny temat.
Ja tu mówię o ludziach i życiu ogólnie.
Z ich opowieści Polska to najbezpieczniejszy I najprzyjazniejszy do życia kraj jaki mieli okazję zobaczyć. No i mają racje. Oswoiliśmy się z tym że wyjście na miasto po zmroku to w Polsce w większości przypadków totalny luz. Sam robię to regularnie. Wiadomo że nie ma co wchodzić w bramę na nowej hucie po 1 w nocy ale taki choćby zwykły spacer po centrum miasta jest stosunkowo bezpieczny. I to już im totalnie #!$%@? łeb xD że jak to tak, nie okradną mnie od razu? szczykawki nie walają się pod butami?

Do tego jest tu znacznie taniej niż w takich stanach Zjednoczonych. Ludzie znają angielski, na ulicy wszyscy zawsze chętni pomóc ze wskazaniem drogi itp. To takie banały o których nie zdawałem sobie sprawy że za granicą.. nie są normalne w wielu miejscach.

#gownowpis

I jak otworzyłem na to oczy to w sumie zobaczyłem to też w sieci. Polska naprawdę staje się na świecie bardzo atrakcyjnym miejscem do życia. Oby tylko trzymać się pewnych zasad i można być z tego w sumie bardzo dumnym.
Mnie to osobiście cieszy.
  • 11
  • Odpowiedz
@cl_master: Ja to jestem tak stary, że pamiętam, jak w Polsce ludzie się zachwycali, że na zachodzie drzwi nie zamykają, tak bezpiecznie jest. A tymczasem od wielu lat my mamy masową imigrację, której nikt nie kontroluje i nad nią nie panuje i za jakiś czas będziemy mieli to samo. Tylko bez skumulowanego przez wieki bogactwa xd
  • Odpowiedz
@cl_master: to prawda; chociaż z doświadczenia powiem, że krótkie przejście na przykład od PTTK na przystanek na Pawiej to też nic fajnego po 22 dla baby
dla porównania w Berlinie w życiu bym sama nie wyszła wieczorem, ostatnio byłam tam ze 3 lata temu i już wtedy było średnio bezpiecznie
  • Odpowiedz
@cl_master: Jak byli u nas ludzie z Holandii, to nie chcieli iść plantami wieczorem, bo przecież tutaj jest ciemno, drzewa, na pewno nas okradną. Szli pospinani i nie mogli uwierzyć, że dziewczyny/kobiety idą plantami same albo w grupkach bez facetów.
  • Odpowiedz
  • 0
@ponton: @diarrhoea No i to jest w sumie ciekawe że mają takie wnioski widząc Kraków xDD w sensie ja wiem, że to nie jest jakieś niebezpieczne szczególnie miasto ale raczej w kontekście Polski nie należy do tych najprzyjaźniejszych chyba xD.

Jakbym im pokazał Wrocław tam gdzie trzeba (wyspa słodowa w nocy np.) to by sie spakowali i kupili se tu mieszkania xD
  • Odpowiedz
@cruelfriend: w centrum można się nadziać na dziwnych ludzi po nocy i z tego co kojarzę to generalnie najwięcej przestępstw popełnianych jest na Starym Mieście.
@cl_master Nowa Huta wbrew miejskim legendom, które może były prawdziwe 20 lat temu, jest bardzo spokojnie po zmroku. To już Kurdwanów czy Bieżanów ma gorszą sławe, a wielokrotnie wracałam sama po nocy i było cicho i spokojnie
  • Odpowiedz
@cl_master ogólnie kraj jest super, gdyby do tego dorzucić zachodnie zarobki to nikt by nie myślał o wyjeździe stąd, ale że sytuacja jest jaka jest, to ludzie wyjeżdżają za chlebem, ale w większości przypadków jedynie w celu ustawienia się w Polsce, a nie na stałe
  • Odpowiedz
@cl_master: niby tak, ale w lublinie wieczorem wychodzę na miasto to języka polskiego prawie wcale nie słyszę, pełno ukraińców, murzynów, turasów... Niektórzy mieszkają tu od paru lat i nie potrafią nawet dzień dobry odpowiedzieć.
  • Odpowiedz
@cl_master: Dodaj do tego jeszcze bardzo przyjemny klimat, ładną przyrodę (od kwietnia do października praktycznie wszędzie zielono), niskie koszty życia i względnie niskie podatki, a okaże się, że masz na świecie mało fajniejszych miejsc do mieszkania niż Polska.
  • Odpowiedz