Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci Nie sądziłem, że tak szybko wróci w Polsce gospodarka centralnie sterowana. Morawiecki i Glapiński "drukują" puste pieniądze i potem wstrzykują do gospodarki wg klucza partyjnego, wywołuje to gigantyczną inflację, dlatego rząd dopłatami obniża ceny dóbr które urosły. Jak w komunie, zarabiają na tym spekulanci, których oficjalnie obraża się w mediach jako winnych wszystkiemu, ale to ustrój jest zły, że stwarza taką patologię. Polacy, dobrobytu nie da się wydrukować, rząd nie może go rozdawać obywatelom, już to przerabialiśmy z opłakanymi skutkami.
jacos911 - #nieruchomosci Nie sądziłem, że tak szybko wróci w Polsce gospodarka centr...

źródło: doplaty

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dlaczego z tym trzeba się pogodzić? Ja się z tym nie godzę.


@acpiorundc: Dla własnego zdrowia psychicznego. Nie masz na to wpływu ty, nie mam na to wpływu ja. To się po prostu dzieje i tyle. Można się zżymać że to złe, że nie powinno tak być tylko po co?
  • Odpowiedz
@jacos911: ale jezeli jest tak jak na obrazku tzn doplaty powoduja szybowanie cen i potem potrzeba nowych wiekszych doplat , ktore tez spowoduja wzrost itd w nieskonczonosc... to czy nie jest tak ze jest to droga do ultra wysokich doplat czyli de facto droga do rozdawania mieszkan za darmo?
  • Odpowiedz
@WarwaraBasia: nagłaśniać, wyrażać niezadowolenie, może głosować inaczej. Warto zwrócić uwagę, że to mniej lub bardziej działa, przecież deweloperzy byli gotowi na start bk0 na jesień, a tutaj klops, nawet konkretnej daty nie ma, bo ludzie są oburzeni tym pomysłem i to wyrażają
  • Odpowiedz
@Blaskun
jak to było? Czemu najlpesza partia na świecie i do tego sami patrioci, prawdziwi polacy, katolicy z krzyżem na piersi, potomkowie husarzy do tego doprowadzili?

Ten cały dobrobyt to na kredyt był? Oszukali nas? Przeciez katolicy nie moga kłamać. Tymbardziej patrioci, prawdziwi Polacy ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
ak to było? Czemu najlpesza partia na świecie i do tego sami patrioci, prawdziwi polacy, katolicy z krzyżem na piersi, potomkowie husarzy do tego doprowadzili?


@Sarza01: Bo mieli premiera Vateusza co najpierw bratał sie z Tuskiem, więc wiadomo od kogo on i gdzie studia kończył ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Sarza01: Jak sie ma Mateusza, to tak jakby Tusk rządził, bo to ta sama szkoła. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Od wprowadzenia Morawieckiego na premiera pisiory zaczęły robić wszystko co chce od nich UE, ale niesty nie byli aż tak usłużni jak Tusk gdzie za interes niemców odda interes Polski i się porobiło z pożyczką KPO. Rząd się zmienił nie było żadnych reform jak i zmian w
  • Odpowiedz
@Blaskun

a to unia kazala glapinskiemu drukowac kase i nie podnosic stop procentowych? I opuścić stopy przed wyborami twz unia kazała? Co tam jeszcze kazali? Elektrowni nie zacząć budowac? Zmienic prawo aborcyjne? Podsłuchiwać opozycje?

To ciekawe ze partia ktora pluje na ue, uwaza ja za cale zło, chodzi na pasku tej samej uni.
  • Odpowiedz
@Blaskun
ah no wlasnie.. A jak ty mi, a jak Andrzej jarkowi.. Itd.

Masz jedną: gazoport w Świnoujściu. Teraz twoja kolej. Coś podobnej wielkości i za podobna kase.
  • Odpowiedz
Polacy, dobrobytu nie da się wydrukować, rząd nie może go rozdawać obywatelom, już to przerabialiśmy z opłakanymi skutkami.


@jacos911: nie mów tego Rooseveltowi, który wprowadził New Deal ratując przy tym gospodarkę stanów i pozwalając im rozwinąć się do światowego imperium. Eh wykopki, gdybyście tylko czytali jakie bzdury czasami piszecie
  • Odpowiedz
Jak ty mi wymienisz co zrobił Tusk. Tak ze sto konkretów ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Blaskun: taka dyskusja z pisowcem, prosisz go o konkrety to odwróci kota ogonem
  • Odpowiedz
Nie zesraj się neurokodomuchu.


@Blaskun: ale mi powiedziałeś, to teraz powiedz coś o tych inwestycjach za pisu jak już otworzyłeś mordę
  • Odpowiedz
  • 0
@rimyi: https://pl.wikipedia.org/wiki/Nowy_%C5%81ad#:~:text=Nowy%20%C5%81ad%20(z%20ang.,wielkiego%20kryzysu%20lat%201929%E2%80%931933.

Tak nie bardzo widzę analogię, bo nie jesteśmy po Wielkim Kryzysie jak stany w 1929 (chyba że rządy PiS chcesz nazwać Wielkim Kryzysem co by miało sens). To że rząd działał w Stanach anty-cyklicznie to nie jest to samo co u nas działo się w trakcie Covidu, gdzie po prostu zadrukowano kryzys, środki wydając w sposób który nie powoduje wzrostu gospodarczego (czyli nieefektywnie), a zarobili na tym głównie
  • Odpowiedz