Wpis z mikrobloga

@PlesniakPospolity: No wydaje mi się, że w obu przypadkach można dość łatwo wykazać faszolkowe konotacje tych partii. Jedną z takich bardziej rzucającej się w oczy rzeczy to jawny antysemityzm (i nie, nie chodzi o niechęć do państwa Izrael, tylko wprost nienawiść do mniejszości żydowskiej) i nacjonalizm.

W przypadku Konfederacji to akurat prostsze, bo to już jest opisane na naszym podwórku - praktycznie cała partia działała lub działa wśród skrajnych nacjonalistów
  • Odpowiedz
@johny-kalesonny Mniej więcej czegoś takiego się spodziewałem „są faszystami bo tak mówię, a i żydów nie lubią”. Zamiast produkować się w internecie, poświęć 10 min by przeczytać czym jest nacjonalizm, faszyzm, rasizm czy antysemityzm. Inaczej wystawiasz się na śmieszność rzucając epitetami na oślep.

Zabawne też, że rozróżniłeś antysemityzm od niechęć do Izraela, jeszcze rok temu to było jedno i to samo, ale przy sytuacji w Palestynie musiałeś zrewidować poglądy by lewicowe
  • Odpowiedz
demokracja jest wtedy gdy wszyscy się skrzykują przeciwko Macronowi. Czego nie rozumiesz lewaku?


@wanghoi: Tego czego ty nie rozumiesz, bo we wszystkich okręgach ta #!$%@? zdobyła najwięcej głosów. Gówno nie demokracja, tylko #!$%@? sposób liczenia głosów. Nie dość, że jesteście ekonomiczny analfabeci to jeszcze polityczni. Ale #!$%@? pisiory już nie rządzą to niech wali się świat.
  • Odpowiedz
Mniej więcej czegoś takiego się spodziewałem „są faszystami bo tak mówię, a i żydów nie lubią”.


@PlesniakPospolity: To nie jest ten argument xD

Są faszystami, bo mają faszystowskie poglądy. Są nacjonalistami, są ksenofobami i szowinistami, mają powiązania z otwarcie faszystowskimi organizacjami. Ich pomysł na państwo jest nawet korporacyjny i wprost odwołuje się do faszyzmu. To nie jest case "Niech Pan sobie lepiej sprawdzi definicję faszyzmu"
johny-kalesonny - >Mniej więcej czegoś takiego się spodziewałem „są faszystami bo tak...

źródło: mE5OEF6KRAurCqhh

Pobierz
  • Odpowiedz